Ročník 22
Číslo 32
09. 08. 2012

Foto RAKOVNÍK. Tropické počasí letních dnů láká k vodě lidi i zvířata. Z rakovnického statku Bulovna přijeli do vln Bartoňáku zchladit koně i Bára se Šárkou.

 • Plat 15 nebo 180 tisíc?

  RAKOVNÍK. Podnět k prošetření zvláštního případu z roku 2008 dal na státní zastupitelství předseda Svazku měst a obcí okresu Rakovník pro zajištění dopravní obslužnosti. Představenstvo má zato, že účetní svazku byla v inkriminovaném roce vyplacena dvanáctkrát vyšší odměna než jí náležela. Jak k věci došlo a proč byl podnět na stíhání neznámého pachatele podán až v těchto dnech, vysvětluje předseda svazku Jiří Loskot. K věci se nám podařilo zajistit názory všech zainteresovaných stran.

 • Primářka odmítá, že byla arogantní

  RAKOVNÍK. Do redakce Raportu přišel v polovině července elektronickou poštou příspěvek do rubriky K.O., jehož autorkou je paní Libuše Štysová z Kounova. V příspěvku, který nazvala Arogantní primářka, uvádí: „K.O. pro paní primářku Mandákovou, ne za její profesionalitu, ale za její arogantní chování, které mi ztrpčovalo poslední chvíle života s mým těžce nemocným manželem.“

 • Další okradená seniorka

  RAKOVNICKO. Další seniorka doplatila na důvěřivost a také na to, že nechala svůj domek odemčený. Ve středu 1. srpna ji okradla neznámá žena, po níž nyní pátrá policie.

 • Pronájem areálu Na Kocourku

  NOVÉ STRAŠECÍ. Koncem loňského roku požádalo pět členů přípravného výboru Občanského sdružení Hokejbalový klub Nové Strašecí (HBCNS) o pronájem bývalé družiny Na Kocourku, hokejbalového areálu a horního atletického areálu. Hokejbalový klub dosud působil pod TJ Sokol Nové Strašecí, ale vznikem občanského sdružení se několik oddílů oddělilo.

 • Amfora proti pivovarským

  RAKOVNÍK (ps). Legendární fotbalisté Honza Berger, Přemysl Bičovký, Karel Dobiáš, Horst Siegl, ale také nezapomenutelný princ Honza Čenský či zpěváci Lešek Semelka nebo Standa Hložek. Tým Amfory složený z fotbalových internacionálů a populárních umělců přijede v pátek 10. srpna na hřiště SK Rakovník. Soupeřem mu bude mužstvo krušovického pivovaru.

 • Ředitelé potvrzeni

  PRAHA/RAKOVNÍK (bed). Jak jsme již na stránkách Raportu informovali, proběhla na začátku července na úřadu Středočeského kraje v Praze poslední výběrová řízení na místa ředitelů středních škol v Rakovníku. Konkrétně Masarykovy obchodní akademie a Integrované střední školy na Jirkově. Jedinými kandidáty na tyto posty byli stávající ředitelé Miloslav Blecha resp. Karel Mencl.

 • Parkovací automaty

  RAKOVNÍK (ps). Od srpna instalovalo Město Rakovník do dvou svých ulic parkovací automaty.

 • Vražedné zbraně na silnicích

  RAKOVNICKO. Jako vražedná zbraň jsou občas kvůli technickému stavu kamiony, které potkáváme na silnicích. Někteří majitelé jen velmi neradi investují do oprav či nových pneumatik, a tak nechávají náklaďáky jezdit ve stavu, který se může stát osudným nejen jejich řidičům, ale i ostatním účastníkům silničního provozu. Potvrdila to i dopravně bezpečnostní akce, která se konala poslední červencový týden.

 • Jesenice už dostala 850 tisíc

  RAKOVNICKO. Novela loterijního zákona přinesla některým obcím vyšší příjmy. Některé rozpočty naopak změnu vůbec nepocítily. Například v Senomatech, kde nemají oficiálně povolený žádný výherní automat, nezaznamenali v příjmech městyse žádný nárůst, naopak Jesenici, kde je automatů kolem patnácti až dvaceti, už přišlo na účet 850 tisíc korun.

 • Tatáči konečně v Rakáči

  RAKOVNÍK. Vichřice, která bude lámat stromy, přívalové deště končící lokálními záplavami – tak mělo podle meteorologů vypadat sobotní počasí. A tak se mnozí, mířící na Tyršovo koupaliště, dívali do mraků s obavami. Jenže zapomněli na jednu podstatnou věc. Že letošní ročník jediného kníratého festivalu na světě Coombal má maskota, který si poradí se vším. Se zlosyny (což dokumentoval i propagační šot promítaný v letním kině) i s počasím. A tak kapitán Bíbr rozprášil nepříznivou předpověď a odehnal bouři mimo Rakovnicko.

 • 11 pátků s Bakalářem 11°

  Cyklus 11 pátků s Bakalářem 11°, které připravil týdeník Raport ve spolupráci s Tradičním pivovarem v Rakovníku a s hostincem Na Ostrově, pokračuje tento pátek v rytmu dixielandu. Od 18 hodin vystoupí rakovnický Brass Band.

 • Plave za Rakovník

  Město Rakovník má na olympiádě přece jen svého zástupce. Reprezentantka v dálkovém plavání Jana Pechanová má sice u svého jména střídavě Starou Huť u Dobříše i Rakovník, ale jak jsme zjistili, jde skutečně o rakovnickou rodačku. Informaci nám potvrdila místostarostka obce. Jana se opravdu narodila v Rakovníku. Její maminka pobývala v době těhotenství v Krušovicích, a tak ji odvezli do rakovnické porodnice. „Hned z porodnice ale vezli Janu do Staré Huti a od té doby je to naše občanka. Ale pokud byste chtěli, klidně vám ji někdy půjčíme,“ slibuje místostarostka a reaguje tak na náš dotaz, zda by olympionička nemohla přijet i do Rakovníka. „Myslím že ráda. Je to moc milá a sympatická holka,“uzavírá. Takže zatím držíme palce a někdy na viděnou. Třeba na Sportovci okresu.

  Pavel Sklenička

 •  

  Foto

   

 •  

  Foto

   

 • Zámek v Olešné je stále na prodej

   

  Proměny 

  Str. 6

  Jitka Zelenková se vrací

  Rodačka z Rakovníka chataří ve Skryjích

  Str. 8

  Na srazy bych mohla chodit každý měsíc

   

  Jiřina Hejná učila 47 let

  Str. 6

« Zpět