Ročník 22
Číslo 14
05. 04. 2012

Foto RAKOVNÍK. Tématem letošní Noci s Andersenem, která se konala z pátku na sobotu v rakovnické knihovně, byla olympiáda broučků. Zábavnou noc plnou soutěží si tentokráte užila 4. C z 3. ZŠ Rakovník.

 • Rack Reyd zase nebude

  RAKOVNÍK. Do začátku Rack Reydu zbývá 122 dnů, hlásí web motoklubu Astacus. Spíše než Rakovnické může tahle zpráva těšit občany Žerotína. Motorkářský sraz se sice vloni vrátil do rodného města Astacusu, ale dlouho se tu neohřál. Letošní 15. ročník ztroskotal na jednání o podmínkách pronájmu koupaliště. Motorkáři chtěli podobné jako vloni. Nový nájemce koupaliště Miroslav Polcar požadoval peněz víc. Nedohodli se a sraz v Rakovníku nebude. Milovníci motorek ale úplně zkrátka nepřijdou. Astacus chce v Rakovníku uspořádat 28. srpna celodenní motoshow.

 • Řeší se znečištění potoka

  NOVÉ STRAŠECÍ. Na ČOV v Novém Strašecí není možné od minulého týdne vyvážet fekální vozy. Podle Luboše Jungmanna, který je jedním z těch, jež v Novém Strašecí vyvážejí jímky, zdejší ČOV nebere z důvodu havárie. „Od pondělí měla zase fungovat, ale podle informací z rána se zatím nic nemění, takže jsem nucený vyvážet na Slovanku.“

 • Nádražní restaurace uzavřena

  RAKOVNÍK. Rozluštit záhadu Bermudského trojúhelníku by bylo nejspíš snazší, než zjistit, proč a na jak dlouho byla uzavřena restaurace (a potažmo WC) na nádraží v Rakovníku. Týdenní kolotoč „odstartoval“ dopis železničního znalce Václava Řeháka z Rakovníka. Paralelně s ním jsme se pustili do pátrání po příčinách a délce uzavírky.

 • Náměstí bude rudé

  RAKOVNÍK (ps). Rakovnická firma Arborea uspěla hned ve třech výběrových řízeních v oblasti údržby městské zeleně. Celkem sedm firem z celé republiky projevilo zájem o výsadbu trávníku v parku Na Sekyře. Komise nakonec vybrala rakovnickou Arboreu, která nabídla nejnižší cenu 395 tisíc korun. Naopak nejdražší uchazeč požadoval za stejnou službu 970 tisíc korun. Práce budou provedeny od dubna do září.

 • Nechtěl do vězení

  RAKOVNICKO (peg). Sedmatřicetiletému muži z Rakovnicka se nechtělo do vězení. Protože nenastoupil k výkonu trestu odnětí svobody, vyhlásil po něm začátkem března Okresní soud v Šumperku celostátní pátrání. Rakovnickým kriminalistům se ho v pátek ráno podařilo zadržet.

 • Mach zpátky na okrese

  RAKOVNÍK (bed). Podle sdělení tiskové mluvčí okresního soudu Barbory Šlikové se již vrátil do Rakovníka spis vedoucího oddělení dopravně správních agend odboru dopravy MěstÚ Rakovník Jindřicha Macha.

 • Přípravka na první ZŠ – jediná v regionu

  RAKOVNÍK. Děti s odkladem školní docházky nebo děti ze sociálně znevýhodněných rodin se budou moci lépe připravit na školu v tzv. přípravné třídě. Projekt, který už několik let funguje ve zhruba 250 školách v celé republice, se poprvé rozběhne také v Rakovníku. Pokud se najde alespoň 7 žáků, otevře se v září přípravná třída na 1. základní škole.

 • Turistická sezona začala

  KŘIVOKLÁT. V sobotu 24. března se opět otevřely brány hradu Křivoklátu. Zahájení nové sezony mělo opět slavnostní ráz. Přesně o 11. hodině se rozezněly na přístupové cestě v předhradí tóny dobové kapely Collegium Fiddle dolce a zároveň na ochozech jižního parkánu vystoupala na žerď červená vlajka s bílým lvem.

 • Dobrovolně s památkáři

  LIŠANY. Rekonstrukce budovy obecního úřadu může probíhat různě. Buď se zastupitelstvo rozhodne podlehnout „moderním“ postupům, nahradí dřevěná okna plastovými a oblékne budovu do polystyrénového kabátu, nebo si uvědomí, že materiály, které se používají v novostavbách, na 100, 200 či 300 let starou budovu nepatří. Lišanské zastupitelstvo ukázalo už při výměně oken v budově školy, že patří do druhého tábora a že má pro historické stavby cit. A při rekonstrukci budovy úřadu ho vybrousilo k dokonalosti. Osvícenější přístup k opravě stavby, která není zapsanou památkou, byste u zastupitelů na Rakovnicku hledali marně.

 • Pojmenujte maskota!

  RAKOVNÍK. Letní hudební festival Coombal, který se chystá na poslední červencovou sobotu na Tyršovo koupaliště, odtajnil kompletní seznam vystupujících kapel, podobu maskota i cenu vstupného.

 • Sportovec okresu

  RAKOVNÍK (ps). Již tento čtvrtek od 19 hodin budou v Kulturním centru vyhlášeny výsledky ankety Sportovec okresu Rakovník za rok 2011 . „Letos se nám podařilo získat několik významných hostů. Do svého rodného města zavítá po letech legenda československé ploché dráhy pan Antonín Klatovský a s předáváním cen nám pomůže sportovec, který se může pochlubit zlatou olympijskou medailí,“ prozrazuje moderátorka večera Karolína Kříženecká.

  Více na str. 12

  Po Polákovi Maďarka

  RAKOVNÍK (ps). Novou tiskovou mluvčí města Rakovníka se od 2. dubna stala Alida Bélaiová z Rakovníka. Slečna se narodila v Maďarsku, ale hovoří plynně česky bez jakéhokoliv přízvuku. „Ve výběrovém řízení uspěla mezi třinácti uchazeči. Kromě maďarštiny ovládá také anglický jazyk,“ informoval novináře na své poslední tiskové konferenci Jan Polák. Dnes již bývalý tiskový mluvčí města Rakovníka působí od pondělí ve funkci starosty města Jesenice.

  Půjčky na bydlení

  RAKOVNÍK (ps). Celkem čtrnáct žádostí o půjčku z fondu rozvoje bydlení přišlo na město s celkovým požadavkem na 1 milion 351 tisíc korun. „Shodou okolností je ve fondu zhruba tato částka, proto mohli být uspokojeni všichni žadatelé v plné výši,“ uvedl Jan Polák.

 • Co bylo dřív (dražší)? Slepice, nebo vejce?

  Ceny vajíček vyvolaly chovatelské šílenství

  Str. 4

  Hrad má novou pokladnu a samoobsluhu

  Turistická sezóna zahájena

  Str. 9

  Na podiu si někdy připadám jako nahá

  Rozhovor se zpěvačkou Szidi Tobias Str. 9

« Zpět