Ročník 21
Číslo 14
07. 04. 2011

Foto RAKOVNÍK. Spoustu legrace prožila 4.A ze 2. ZŠ Rakovník během páteční Noci s Andersenem. Čtvrťáci v knihovně nejen soutěžili, ale i přenocovali. Večer je čekala dobrodružná cesta na radnici, jejíž potemnělé chodby byly plné strašidel.

 • Advokát se nedostavil

  PRAHA. V pondělí 4. dubna mělo v Praze začít dlouho očekávané hlavní líčení proti bývalému advokátovi Janu O. Krajský soud si na kauzu vyčlenil celých deset dnů. Od 4. do 15. dubna. První veřejné zasedání nařídila soudkyně Oldřiška Ryssová na pondělí. Přestože se do soudní síně dostavil senát, státní zástupce, advokát obžalovaného i řada novinářů, Jan O. chyběl. Právní zástupce uvedl, že má od manželky obžalovaného informaci o jeho hospitalizaci. Následně soudkyně jednání přerušila, aby informaci ověřila. Telefonátem do rakovnické nemocnice a následnou návštěvou probačního úředníka Okresního soudu v Rakovníku se alibi potvrdilo. Zároveň vyvstala naděje, že by zdravotní stav nemusel být tak vážný, tudíž by soud mohl pokračovat ještě tento týden. Do uzávěrky Raportu ale rozhodnutí nepadlo.

 • O náměstí budou rozhodovat politici

  RAKOVNÍK. Je vybírání mýtného na Husově náměstí protizákonné? Je stávající systém vjíždění a parkování dostačující? Jak řeší dopravu v centru měst jinde ve světě? Odpovědi se pokoušeli hledat účastníci poslední občanské kavárny.

 • Onanista (65 let) před MŠ

  RAKOVNICKO (ps). Minulé úterý uložil Okresní soud Kladně podmíněný trest pětašedesátiletému Miroslavu M. z Rakovnicka, který se ukájel před mateřskou školkou v Unhošti. Muž byl policií zadržen vloni v listopadu a podle svědků se jeho nevhodné chování několikrát opakovalo.

 • Přístavba Domova zahájena

  NOVÉ STRAŠECÍ. Poklepáním na základní kámen byla ve středu 30. března oficiálně zahájena přístavba Domova seniorů v Novém Strašecí. Slavnostního aktu se zúčastnili středočeský hejtman David Rath, jeho náměstek Marcel Chládek, radní pro oblast sociálních věcí Zuzana Jentsche Stöcklová, představitelé města Nové Strašecí, ředitelka domova Miluše Jůnová a mnoho dalších hostů.

 • Školka otevřena na apríla

  NOVÉ STRAŠECÍ. Pátek 1. dubna byl v Novém Strašecí velkým dnem pro devatenáct dětí a jejich maminky. „Povedlo se nám to, čemu mnozí nevěřili. A jsem rád, že se to podařilo i proto, že vloni jsem při zápisu do mateřských školek slíbil maminkám, které chtěly jít v tomto období do práce, že udělám všechno pro to, aby se zvýšila kapacita míst ve školkách a ony mohly nastoupit do zaměstnání,“ pronesl během slavnostního okamžiku ředitel MŠ a ZŠ Stanislav Hajný.

 • Trestní příkaz zrušen

  RAKOVNÍK (ps, bed). Jak jsme již uvedli, Okresní soud v Rakovníku uložil vedoucímu odboru dopravy Františku Fröhlichovi trestním příkazem podmíněný osmiměsíční trest s odkladem na dva roky.

 • Řidič měl 9 desítek

  RAKOVNÍK (peg). Opilý řidič se 22. března ve čtyři hodiny odpoledne pokusil ujet hlídce dopravního inspektorátu, která ho chtěla v Ottově ulici zkontrolovat. Na výzvu k zastavení řidič Fordu nereagoval a pokračoval dál směrem na Pavlíkov.

 • Deváťáci nechtěli na přestávku

  RAKOVNÍK. Nedávno vyšel v Raportu článek složený ze samých připomínek na adresu rakovnické městské policie. Hovořil o strážnících jako o množině neviditelných a řada čtenářů ho považovala za výstižný. Krátce nato se ozvala výchovná poradkyně 3. ZŠ Hana Sárová, že by měla o strážnících také něco pozitivního. Pozvala nás na jednu z dvaceti osmi vyučovacích hodin, které na 3. základní škole strávil s dětmi Josef Pořádek. Podotýkáme, že ve svém volném čase a bez nároku na jakoukoliv odměnu. Zcela náhodně jsme zažili vyučovací hodinu s deváťáky, které strážník tak zaujal, že odmítli jít na přestávku.

 • Středisko opraví, prodali firmám okna

  LUŽNÁ. Opravit budovu se dá i bez dotace nebo peněz z obecního rozpočtu. I když to zní jako aprílový žertík, v Lužné se to stane skutečností. Na podobném principu, jakým shánějí peníze neziskové organizace, se obci podařilo získat téměř čtvrt milionu korun na opravu zdravotního střediska.

 • Bezva Setkání ve Strašecí

  NOVÉ STRAŠECÍ. Už poosmé uspořádal Spolek pro kulturní činnost NoStraDivadlo, o.s. divadelní přehlídku Setkání ve Strašecí. Ta proběhla ve dnech 25. – 27. března v Novostrašeckém kulturním centru a v Základní umělecké škole v Novém Strašecí a byla koncipována jako středočeská postupová přehlídka studentského a mladého experimentálního divadla. Soubory měly možnost být nominovány na celostátní přehlídku studentského divadla Mladá scéna Ústí nad Orlicí 2011 a přehlídku experimentálního divadla Šrámkův Písek 2011. Spolupořadatelského žezla se chopili studenti Gymnázia J. A. Komenského Nové Strašecí, tamní ZUŠ a Město Nové Strašecí.

 • Sportovec ve čtvrtek

  RAKOVNÍK (red). Slavnostní vyhlášení ankety Sportovec okresu Rakovník za rok 2010 se uskuteční již tento čtvrtek 7. dubna. Galavečer pořádaný týdeníkem Raport ve spolupráci s Kulturním centrem vypukne tradičně od 19 hodin. Moderují Karolína Kříženecká a Pavel Sklenička.

  Z úřadu práce

  RAKOVNICKO (ps). Úřad práce evidoval do 31. března 2709 uchazečů o zaměstnání, z toho 173 absolventů středních škol a učilišť. Zároveň mohl nabídnout přímo v regionu 82 volných míst. Míra nezaměstnanosti za měsíc únor činila 9,18%.

 • V Cibulkových seznamech je mnoho jmen omylem

  Rozhovor s bývalým majorem kontrarozvědky Str. 9

  Povodí Rakovnického potoka ohroženou oblastí

  O nedostatku srážek a hrozícím suchu

  Str. 4

  Chcete, aby manželství vydrželo? Mluvte spolu

  Radí manželé, kteří spolu žili déle než 40 let

  Str. 4

 • Jak to dopadne?

  Pozor, hádanka. Jak dopadne řešení dopravní situace na Husově náměstí? Vyhrají parkovací automaty nebo závory? Po rozpravě s odborníkem se účastníci občanské kavárny shodli jednomyslně. Moderním řešením fungujícím po celém světě jsou parkovací automaty (nebo poněkud „východňárštější“ varianta v podobě chlapů s kasírtaškami). Vedení města si za 130 tisíc objednalo studii, kde dopředu limitovalo projektanty současným systémem závor. Rozumíte dobře. Ne studii přinášející další optimální způsoby řešení např. v podobě obytné zóny, ale závory.

  Jako nápovědu k hádance uvádíme, že město na současném systému vydělá ročně 3 miliony korun. Vybíráním parkovného prostřednictvím automatů by to bylo jistě méně. Navíc, kdo by se otravoval s kontrolou a vymáháním sankcí. Tak, co? Už víte, jak to dopadne?

  Sláva Vaic

« Zpět