Ročník 21
Číslo 2
13. 01. 2011

Foto V sobotu poprvé ordinovala nová zubní pohotovost v Rakovníku. První službu sloužil stomatolog Jiří Ludačka.

 • Kraj škrtá až 50 % spojů

  RAKOVNÍK. Hned dva šoky zažívá v příchodem roku 2011 veřejnost cestující autobusovými spoji. Od 1. ledna došlo k 20 procentnímu zvýšení jízdného. Od 1. února přestává kraj dotovat zhruba 517 tisíc kilometrů spojů, což je pokles o 20,2 procent dosavadní základní dopravní obslužnosti.

 • Zubní pohotovost otevřena

  RAKOVNÍK. Bolavé zuby už nemusejí být pro občany Rakovnicka noční můrou. Posledních šest let museli pacienti, které o víkendu rozbolely zuby, dojíždět na ošetření do Prahy či Kladna. To se změnilo od soboty 8. ledna, kdy byla v Rakovníku otevřena zubní pohotovost. Ordinační hodiny má každou sobotu od 8 do 12 hodin a nachází se v areálu Masarykovy nemocnice v objektu krajské hygienické stanice.

 • Místo ředitele mu nabídli, když se loučil

  RAKOVNÍK. V minulém čísle jsme informovali o nečekaném odvolání ředitelky Domova Na Zátiší, o němž rozhodla krajská rada 20. prosince. Ivana Friebertová-Skalková se o svém „konci“ dočetla zcela náhodou v zápise krajské rady. Nikdo z nadřízených ředitelce podle jejích slov nikdy nic nevytkl a všechny úkoly si plnila. Přesto byla odvolána z hodiny na hodinu a hned první pracovní den v novém roce přijel do domova Pavel Jenšovský, kterého kraj pověřil řízením do vyhlášení výběrového řízení. Protože postup kraje budí určité pochybnosti, požádali jsme Pavla Jenšovského o vysvětlení. Připomínáme, že pověřený ředitel je bývalým náměstkem krajského ředitelství policie a se sociálními službami nemá tudíž žádné zkušenosti.

 • Chládek nechce Sunkovského

  RAKOVNÍK. Kolik peněz poplyne z městského rozpočtu na činnost sportovních klubů nebo kulturních organizací, značnou měrou závisí na sportovní nebo kulturní komisi. Že si to uvědomuje i rakovnická opozice, vyplynulo z poslední schůze zastupitelstva města. Po té, co opoziční zastupitelé přijali funkce předsedů kontrolního a finančního výboru, hovořilo se v kuloárech i o změně na postu předsedy sportovní komise.

 • Primář Silber skončil

  RAKOVNÍK (bed). K 31. prosinci roku 2010 ukončil na vlastní žádost působení ve funkci primáře chirurgického oddělení Masarykovy nemocnice v Rakovníku MUDr. Jan Silber. Na oddělení však nadále zůstává jako řadový lékař.

 • Berounka (zatím) zůstává v korytě

   

 • O víkendu je WC nedostupné

  RAKOVNÍK. Kdo se domníval, že nové veřejné záchodky na Husově náměstí zmírní stávající tristní situaci v této oblasti v Rakovníku, dočkal se jen částečně. Toalety jsou pěkné, prostorné, je zde pamatováno jak na běžné zákazníky, tak i na tělesně postižené a matky s kojenci. Také poplatek 3 resp. 4 Kč je mírný. Jenže! Nastavená otevírací doba (pondělí až pátek 8.00-17.00 s hodinovou polední pauzou, v sobotu jen dopoledne a v neděli zavřeno) nutí k otázce, kam se mají občané (místní i turisté) obrátit v případě nutnosti v sobotu odpoledne a o víkendu.

 • Tři obce mají dva místostarosty

  RAKOVNICKO. Pokud má starostu a dva místostarosty velké město, nikoho to příliš nepřekvapí. Když však stejný model zvolí vesnice, je to vcelku neobvyklé. Po loňských komunálních volbách se tak stalo u tří obcí. Každá z nich pro to měla jiný důvod a ve všech jsou oba místostarostové neuvolněnou funkcí.

 • Anděl byl pro Tyršata konečnou

  LÁNY. Zní to možná poněkud paradoxně, když se řekne, že divadelní premiéra je současně i koncem jednoho divadelního souboru. Ale přesně to se dá s trochou nadsázky použít pro premiéru Tyršat na Lánech, která se uskutečnila ve čtvrtek 30. prosince.

 • Stále nezvěstná

  ČISTÁ (peg). Čtyřiasedmdesátiletá Alena Galanská z Čisté, která se ztratila 29. listopadu, je stále nezvěstná. Pokud bude pokračovat obleva, obnoví policie pátrání v okolí jejího domu. „Samozřejmě bychom si přáli, abychom nemuseli počítat s nejhorší variantou, ale v tuto chvíli už je spíše předpoklad, že pátráme po tělu. Jestliže obleva obnaží terén, povoláme vrtulník a zahájíme další pátrání,“ říká policejní mluvčí René Černý.

  Záchranka v jednání

  NOVÉ STRAŠECÍ (lep). I současné vedení města se zabývá myšlenkou zřídit stanoviště záchranky v Novém Strašecí. Na dotaz občanů starosta Karel Filip odpověděl, že vyjednávání, které vedlo minulé vedení radnice, uvízlo na mrtvém bodě. „Nabízelo totiž prostory v bývalé početce, ty však byly pro záchrannou službu nepřijatelné kvůli parkování sanitek. My se snažíme hledat prostory v bývalé poliklinice, kde jsou garáže po sanitkách.“

  * Pod vlivem emocí

  Sděluji tímto, že informace mnou poskytnuté v minulém čísle Raportu v článku „Ztráta internátu = ztráta učeben“ byly poskytnuté pod vlivem emocí a neodpovídaly věcnému a střízlivému hodnocení vzniklé situace. Rád bych se touto cestou omluvil všem čtenářům a všem osobám, kterým jsem poskytnutím těchto údajů způsobil větší či menší problémy. Dnes, po zevrubném seznámení se záměrem (což jsem předtím neučinil), musím konstatovat, že by moje informace byly jiné a tím by celý článek vyzněl odlišně.

  Ing. Ladislav Pazák

 • Každou svatbu provází střelba z automatů

  Misi KFOR v Kosovu velel Martin Kavalír z našeho ženijního praporu

  Str. 4

  Nudaplavání před maminkou tajil

  Plavecký bazén je od ledna příspěvkovou organizací pod vedením Pavla Kumpy Str. 9

  Do připravené pirátky se zatím nepustil

  Modelář Zbyněk Musil odmítl místo v reprezentaci

  Str. 9

« Zpět