Ročník 20
Číslo 17
29. 04. 2010

Foto ZVÍKOVEC, ROZTOKY. Vyčistit Berounku přijelo letos 70 dobrovolníků, kteří ulehčili řece a jejímu okolí od deseti tun odpadků. Převažovaly PET lahve, igelitové obaly a další předměty. Více příště.

 • Město prodává firmy

  RAKOVNÍK. Celý šest hodin trvalo zastupitelstvo města Rakovníka svolané na 19. dubna do sálu kulturního centra. Přestože na programu byly zásadní materiály, jako závěrečný účet města za loňský rok nebo prodej podílu ve firmě Tepelné zásobování, nejvíce času zabrala diskuse o situaci na odboru dopravy.

 • Město prodává firmy

  RAKOVNÍK. Celý šest hodin trvalo zastupitelstvo města Rakovníka svolané na 19. dubna do sálu kulturního centra. Přestože na programu byly zásadní materiály, jako závěrečný účet města za loňský rok nebo prodej podílu ve firmě Tepelné zásobování, nejvíce času zabrala diskuse o situaci na odboru dopravy.

 • Pavlíček nebude souzen

  PRAHA. Bývalý vedoucí tajemník OV KSČ v Rakovníku Rudolf Pavlíček, který se v 50. letech podílel jako tajemník MNV Třtice na násilném vystěhování rodiny statkáře Horáčka z obce, před soudem neskončí. Kauza je promlčena. Rozhodl o tom Krajský soud v Praze, k němuž podal stížnost rakovnický státní zástupce Jaroslav Schöller. Informovala o tom v pátek večer v Televizních novinách TV Nova.

 • Oslavili princovy narozeniny

  SLABCE. Slabecký zámek si v sobotu zavzpomínal na staré dobré časy. Jeho poslední šlechtický majitel Alexis princ von Croÿ by letošního 24. února oslavil sté narozeniny, proto jeho žena Jana uspořádala společně s přáteli vzpomínkový den. Za pana prince byla od 14 hodin sloužena mše v kostele sv. Mikuláše (celebroval ji bývalý rakovnický vikář Jaroslav Kučera) a poté jeho přátelé a rodina v přízemí zámku oslavili jeho nedožité narozeniny.

 • Pekárna na mistrovství Evropy

  RAKOVNÍK. Donedávna fotbalista SK Rakovník, dnes vedoucí mužstva Josef Pekárna zaznamenal zcela mimořádný úspěch. Jako prodejce vozů značky Ford pojede reprezentovat Českou republiku na evropskou soutěž. Zahraniční cestě samozřejmě předcházelo vítězství ve finále České republiky.

 • Přišel o část vlasů

  LÁNY (peg). O část vlasů přišel při práci s vrtačkou 30letý muž Kladenska. Pracovní úraz se stal na jeho pracovišti v dílnách v Lánech 20. dubna odpoledne.

 • Výtka a nový podnět

  RAKOVNÍK (ps, peg). Jak se nám podařilo zjistit, Okresní státní zastupitelství v Rakovníku vytklo Policii ČR, že dosud nebyly zahájeny úkony trestního řízení ohledně všech věcí týkajících se údajně neprojednaných přestupků na odboru dopravy.

 • Miss Autosalon 2010

  RAKOVNÍK (ps). Týdeník Raport a Autostop Rakovník vyhlašují druhý ročník soutěže Miss Autosalon 2010. Finále se uskuteční v rámci regionální výstavy automobilů ve dnech 4. a 5. září 2010 na Zimním stadionu v Rakovníku.

 • Další dům už v parčíku nevyroste

  RAKOVNÍK. Město Rakovník má tři nové významné krajinné prvky – Hájek 1, Hájek 2 a Bezděkov. Jejich registrace byla slavnostně vyhlášena při čtvrtečních oslavách Dne Země. Iniciátory této registrace byli občané bydlící v blízkosti těchto parčíků. Návrh na město podali jako reakci na stavbu rodinného domu, kvůli němuž byla část zeleně zlikvidována.

 • Odborník ošetřil lípu zdarma

  PETROVICE. Obec Petrovice sice přímo neplánovala zapojit se do oslav Dne Země, ale nakonec patřila mezi ty, jež darovaly přírodě významný dárek. Petrovické lípě se dostalo odborného ošetření arboristy s uznávaným certifikátem „Evropský arborista“ (Europien Tree Worker), kterých je v naší republice jen padesát. Obec uspěla v grantovém programu Zdravé stromy pro zítřek. Petrovická lípa se stala jedním z dvaceti stromů, jenž budou odborníky ošetřeny bezplatně.

 • Energetický D*ráček

  RAKOVNÍK. Již po deváté zaplnily sál KC smích a nakažlivá dobrá nálada dětí speciálních a praktických škol a obyvatel zdejších i vzdálenějších ústavů pro mentálně postižené.

 • Dřevostavby prohrály

  RAKOVNÍK (ps). Město Rakovník uspělo u soudu proti firmě Dřevostavby K+K. Stavební společnost stavěla v Rakovníku tělocvičnu 1. základní školy a akci dokončila v roce 2003 se zpožděním a celou řadou nedodělků. Město proto požadovalo smluvní pokutu ve výši 826 tisíc Kč a 154 tisíc korun za úhradu nedodělků, které muselo zadat další firmě. Obvodní soud pro Prahu 9 vyhověl žalobě města Rakovníka a zamítl veškeré návrhy protistrany. Rozsudek zatím nenabyl právní moci.

  Andante chce peníze

  RAKOVNÍK (ps). Bývalý nájemce Radničního sklípku požaduje od města 1 milion 195 tisíc korun za vložené investice, které si nestihl „odbydlet“ ve formě nájemného. „Firma opustila Radniční sklípek předčasně z vlastní vůle, přesto se dožaduje úhrady investic. Nyní se obrátila na radu s návrhem na smírné řešení. Radní to odmítli a věc necháme projít soudem,“ vysvětlil starosta Zdeněk Nejdl.

  Nábytek bez místních

  RAKOVNÍK (ps). Pět přihlášených firem, a ani jedna místní. Tak dopadla zakázka na dodávku nábytku do nové přístavby radnice Na Sekyře. Vybavení kanceláří dodá Milan Bastl z Tábora, který nabídl cenu 89 225 Kč.

  Zpevní podlahy

  RAKOVNÍK (ps). Podlahy v posledním patře správní budovy na Sekyře mají nedostatečnou nosnost a neunesou zatížení, které vyžaduje umístění kartoték. Město proto hledalo firmu, která by provedla zpevnění podlah instalací traverz. Práce ve dvou místnostech provede firma Josef Drábek za cenu 190 tisíc Kč.

 • Ostuda jménem republiky

  „Nebudeme nic řešit, ať rozhodne soud. Nechceme trestat nevinné,“ říká vedení rakovnické radnice k situaci na odboru dopravy. Žena, která má dlouhodobě pocit, že je na pracovišti šikanována, se u nadřízených nápravy nedočkala. Chyba. Vše se dalo vyřešit za zavřenými dveřmi úřadu. Stačilo aktéry sporu jednoduše „rozsadit“. Ale nestalo se. Úřednice teď hledá pomoc u soudu a věří, že justice zjedná nápravu. Na totéž se prý těší i vedení města. Další omyl. Až soud začne řešit, kdo koho chtěl v pracovní době líbat, kdo komu poslal jakou hanbatou přílohu a čí to vlastně byla fotka, nebude žádných vítězů ani poražených. Kauza skončí ostudou, se kterou se svezou desítky nevinných. „Vy jste tam pěknej pelech,“ řekne si daňový poplatník a nebude rozlišovat, kdo je Petr, Pavel, Zdeněk, Honza, Eliška, Jana nebo František.

  Pavel Sklenička

 • Pornoherec se cítí jako umělec

  Rosenberg natočil 2500 filmů a vystřídal 4500 partnerek

  Str. 4

  Stopem z Prahy do Saigonu za 100 dní

  Cestovatelé kolem světa píší z Austrálie

  Str. 8

  Před 900 lety Kosmas poprvé zmínil Křivoklát

  Nový archeologický výzkum změnil pohled na vývoj hradu Str. 7

« Zpět