Ročník 18
Číslo 12
18. 03. 2008

NOVÉ STRAŠECÍ (lep). Program letošní krajské přehlídky studentského a mladého divadla Prima setkání ve Strašecí nabídl divákům pestrou přehlídku mnoha divadelních souborů. „Setkání se letos vydařilo. Úroveň představení byla celkově vysoká, což se odrazilo na počtu ocenění,“ říká za pořadatele Iva Dvořáková. Novinkou přehlídky byly reportáže z každého přehlídkového dne, které bylo možné sledovat na počítači v NKC (s technickým zázemím vypomohlo sdružení Bubákov.net). Více o Prima setkání se dočtete v příštím vydání Raportu.

 • Záchranka bude jezdit z Roztok

  ROZTOKY/PRAHA. Překvapivá zpráva přišla ze Středočeského krajského úřadu. V Roztokách u Křivoklátu by mělo být ještě v letošním roce zřízeno stanoviště záchranné služby. Uvedl to ředitel Územního střediska záchranné služby Středočeského kraje Robert Zelenák.

 • Zajímali se o nemocnici

  RAKOVNÍK. Zastupitelé se na svém posledním zasedání zajímali také o současnou situaci v rakovnické nemocnici. Téma v diskusi otevřel Miloslav Blecha a požádal o zhodnocení poměrů přítomného šéflékaře zařízení Oldřicha Kronycha.

 • Nejdl chce schůzku, Lippert čeká omluvu

  RAKOVNÍK. Jak jsme informovali v minulém čísle novin, majitel parkoviště na Váze Lubomír Lippert uspěl u správního soudu a město mu bude muset vrátit poplatky z reklam. Úřad peníze vybíral, ačkoliv se jednalo o soukromý pozemek s tím, že parkoviště klasifikoval jako veřejné prostranství. To však majitel rozporoval.

 • Navýšení základního jmění TS

  NOVÉ STRAŠECÍ. Jedním z diskutovaných bodů na posledním jednání zastupitelstva byl způsob navýšení základního jmění Technických služeb spol. s r.o. o 1,8 miliónů korun. „Navýšení souvisí s převodem činnosti příspěvkové organizace TS a jejím postupným zaniknutím,“ vysvětluje Štefan Podhorec, jednatel TS, spol. s r. o.

 • Rodina žije u rozestavěného hotelu Sup

  RAKOVNÍK. Již několik týdnů je u rozestavěného hotelu Sup živo. V blízkosti stavby se objevilo několik maringotek a automobilů. Žádná dostavba hotelu tu však neprobíhá. Na soukromém pozemku přebývá rodina, jež žije svůj život „na kolečkách“.

 • Starosta stále nejasný

 • NOVÉ STRAŠECÍ (lep). I když to minulý týden vypadalo, že se o kandidátovi na post novostrašeckého starosty rozhodne v úterý, kdy se měli vyslovit dva zastupitelé za ODS, je zatím situace stále nejasná. „Jednání v rámci ODS proběhnou tento týden,“ potvrdil předseda místní organizace ODS Vilém Žák.

 • Nasvítí další přechody

 • RAKOVNÍK (ps). Město Rakovník investuje další statisíce do nasvícení přechodů pro chodce. Bezpečnost provozu se tak zvýší v ulici Dukelských hrdinů (u Lidlu), v Plzeňské (ke škole), Nádražní, Vladislavově (u Vysoké brány), Tyršově (do parku) a na Pražské. V této ulici budou nesvíceny hned dva přechody, a to u Domu s pečovatelskou službou a při výjezdu na Prahu ke společnosti Euromont. Zakázku v ceně 724 tisíc korun zajistí pro město firma Erimp.

 • „Speciálka“ na prodej

 • RAKOVNÍK (ps). Objekt bývalé speciální školy na Mlejnku je k mání. Dosavadní nájemci, kterými byla občanská sdružení JuniorStudio, Mateřské studio Radost a Nedrog, odstoupili po zamýšlené změně nájemních podmínek od svých záměrů a nemají nadále zájem o pronájem objektu. Budova v ulici Dukelských hrdinů č. p. 252 tak bude podle rozhodnutí rady nabídnuta k prodeji za minimální cenu vycházející ze znaleckého posudku.

 • Letos první stavba

 • RAKOVNÍK (ps). První investiční akcí města v roce 2008 se stane oprava chodníku v ulici S. K. Neumanna, v úseku od ulice Huřvinská po ulici Myslbekova. V letošním roce bude uvedena komunikace v ulici S. K. Neumanna do původního stavu s tím, že v daném úseku ulice dojde k opravě povrchu vozovky v šířce jednoho jízdního pruhu. Této skutečnosti chce město využít k opravě přilehlého chodníku. Výměnu obrubníků a instalaci nového povrchu provede firma ÚMK Rakovník, spol. s. r. o., za cenu 286 tisíc korun.

 • Dva byty a sklad

 • RAKOVNÍK (ps). Radní rozhodli o přidělení dvou bytů na Pražské ulici v domě č. p. 7. Dále rada města opětovně vypsala záměr pronajmout nebytové prostory v areálu městské tržnice v Rakovníku o výměře 18,6 m2.

 • Omluva

 • Omlouváme se rakovnické policii a především tiskovému mluvčímu René Černému, že z článku „Narkoman při zadržení zemřel“ v minulém čísle nebyl zcela jasně patrný zdroj informací o muži, který vnikl do areálu lánského zámku. Totožnost osoby a jeho předchozí delikty jsme zjistili od našich informátorů. Policie nám pouze potvrdila – bez udání mužova jména, že se jedná o osobu, kterou policie vyšetřovala či šetří v souvislosti s třemi trestnými činy.

 • Redakce

« Zpět