Foto

Pracovníci firmy při provádění záruční opravy.

Záchody byly příliš chytré

RAKOVNÍK. Problematika veřejných záchodů nemá prostě v Rakovníku na růžích ustláno. A moc nepomohlo ani řešení, která ve věci podniklo město Rakovník. Nově zakoupené veřejné WC, která bylo za nemalých nákladů postaveno na rohu autobusového nádraží, se od počátku potýká s poruchami i námitkami uživatelů. Ti si stěžují, že jsou záchodky příliš malé, že v nich lze platit jen kartou nebo mobilem, bez možnosti vkládat mince. A v poslední době byly opět trnem v oku, neboť se na několik dlouhých měsíců ocitly zcela mimo provoz.

Zhruba od posvícení byly záchodky omotány červenobílou páskou s nápisem zákaz vstupu a město vstoupilo v jednání s dodavatelem ohledně záruční opravy. Před časem jsme na místě spatřili pracovníky odborné firmy, po jejichž návštěvě však stále zůstává polovina zařízení mimo provoz. V čem je problém, jsme se zeptali Dušana Godešy, jehož firma Údržba městských komunikací má provoz WC na starosti.

„Ukázalo se, že technologie, kterou zařízení disponuje, není pro podobný provoz vhodná. Záchody fungují tak, že odpad zařízení rozmělní a pak přečerpá do kanalizace. Tak nějak ale nepočítá s lidským faktorem, respektive s vandaly, kteří úmyslně do zařízení vkládají věci, které tam nepatří. Proto se stávalo, že se záchody často ucpávaly, a pokaždé se musely mechanicky vyčistit, což není úplně pěkná práce. Takže nakonec byla ta pokročilá technologie předělána na klasický záchod, ale zatím jen polovina. Nyní se bude předělávat i ten druhý. Firma to řeší v rámci záruční opravy,“ vysvětluje Dušan Godeša.

Pavel Sklenička

« Zpět