Vařit budou jen pro sebe a „důchoďák“

RAKOVNÍK. Rodiče studentů Střední průmyslové školy Emila Kolbena byli na třídní schůzce informováni o tom, že škola již nebude moci odebírat obědy od Střední zemědělské školy, která průmyslovce vypověděla smlouvu. Protože mají obě školy stejného zřizovatele, zajímali jsme se, co k ukončení spolupráce vedlo.

„Situace mě velice mrzí, avšak jinak nelze,“ uvedl na náš dotaz ředitel SZeŠ Ivan Kup. „Důvodem je dlouhodobý, nyní naprosto akutní, nedostatek personálu ve školní kuchyni. Dle pokynu zřizovatele máme přednostně zajistit stravování seniorů. Všem studentům i rodičům se omlouvám, ale opravdu nelze jinak. Chybí mám cca 5 až 6 pracovníků v tomto provozu. Neustále sháníme, inzerujeme, ale bohužel… Za tohoto stavu jsme vlastně rádi, že se vůbec vaří,“ dodal ředitel.

A jak se se situací vypořádal jeho kolega ze Střední průmyslové školy Jan Jirátko? „Střední zemědělská škola nás informovala, že nadále není schopna pro nás vařit obědy, a že je pro ně prioritou zásobování domova seniorů. Nicméně problém jsme vyřešili a v tuto chvíli už máme stravování zajištěno od 3. základní školy. Takže nedojde k tomu, že by studenti neměli obědy,“ slibuje ředitel.

Smlouva bude oficiálně ukončena posledního ledna, a hned od února bude mít škola obědy od 3. ZŠ. V tom, že by zemědělská škola vařila pro studenty střední školy, zatímco kuchyně 3. ZŠ spíše pro menší děti, problém nevidí. „Já si myslím, že normy jsou stejné pro 2. stupeň ZŠ jako pro střední školy. Už jsme od kuchyně 3. základní školy kdysi obědy brali a byli jsme spokojeni,“ podotýká Jan Jirátko.

Pavel Sklenička

« Zpět