Foto

Vánoční tvoření s Michaelou Mrzenovou.

Vánoční dekorace, dárky, ale i pozvánky na akce

Vánoční online tržiště opět otevřeno

RAKOVNICKO. I když bylo Vánoční online tržiště původně otevřeno v době, kdy jsme se nesměli kvůli covidu scházet ani pořádat vánoční trhy, zůstalo v provozu i nyní. A k nabídce vánočních dekorací a dárků pod stromeček přibyl i přehled trhů, kde tyto výrobky najdete, ale i ostatních vánočních akcí na Rakovnicku.

S myšlenkou založit na sociální síti vánoční tržiště přišly vloni Vendula Šperková a Michaela Mrzenová. Obě totiž ručně vyrábějí výrobky a jezdí s nimi po trzích. A když byly loni zakázané, rozhodly se, že je udělají alespoň online.

„Když jsem se dozvěděla, že jsou vánoční trhy zakázané, začala jsme přemýšlet, co udělám s výrobky, s investicemi, které jsem do nich vložila. A tak mě napadlo založit na Facebooku skupinu,“ vypráví Vendula Šperková. Prodejní místo vytvořila během pár minut a Michaela Mrzenová si vzala na starost koordinaci.

„Měly jsme takovou představu, že to uděláme jako na klasických trzích a od kaž­dého produktu přizveme do skupiny maximálně dva prodejce. Chtěly jsme zajistit bezkonkurenčnost. Jenže zájem byl veliký, a tak jsme nakonec všechna pravidla zrušily,“ vysvětlila Michaela.

A přesto, že letos se už trhy normálně pořádají, rozhodly se online tržiště zachovat. „Tržiště se už zase rozjelo, přibývají členové, kterých je už přes tisíc. Jsme spokojeny, že to takhle funguje, i když se lidé mohou scházet. Na tržišti tak najdete obvyklou nabídku výrobků, ale skupinka nyní slouží i k informovanosti o tom, na jakých trzích najdete naše členy s jejich výrobky,“ vysvětlila Vendula.

Ve skupině Vánoční tržiště Rakovnicko tak můžete až do 20. prosince nakoupit spoustu ručně vyráběných dárků a dekorací. Nechybí věnce na dveře, skřítci, svícny, ale i dárky v podobě čepiček, fotokalendářů nebo nejrůznějších originálních ozdob.

Na tržišti najdete i nabídku vánočního tvoření s Michaelou Mrzenovou. To proběhlo už v Lišanech a v Lužné. „Chtěla jsem pro lidi, které to zajímá, udělat předvánoční tvoření, kde si lidé odpočinou, vypnou od každodenních starostí, a ještě si vytvoří hezkou dekoraci. Určitě v tom chci pokračovat a budu pořádat i další společná tvoření. Chtěla bych poděkovat provozovateli restaurace v lišanské sokolovně a luženským chovatelům za propůjčení prostor, kde jsme mohli tvořit,“ řekla.

„O výrobky je zájem, takže smysl jarmarku se naplnil. Myslím si, že už to bude taková tradice. Protože nikdy nestihneme zajet na všechny trhy, takže se i v budoucnu budeme snažit nabídnout lidem naše výrobky online,“ prozradily.

Renáta Fryčová

« Zpět