Foto

David Brabec

 

Představujeme Davida Brabce, čerstvého zastupitele a radního

Důležitá je informovanost pro občany

NOVÉ STRAŠECÍ. Letos poprvé vstoupil do komunální politiky a hned se stal radním za uskupení Nezávislí 2018. David Brabec je ženatý a má dvouletou dcerku a osmiletého syna. V Křivoklátském sídlišti, kde s rodinou žije, je místopředsedou společenství vlastníků jednoho z panelových domů. Povoláním je záchranář a k jeho zálibám patří taktická střelba. Na udržení kondice je podle něj nejlepší skákání přes švihadlo.

Co může být impulsem pro šestatřicetiletého záchranáře, že vstoupí do komunální politiky?

Čím jsem starší, tím více mi není lhostejné, co se v Novém Strašecí děje. Přeci jen tu žiji celý život. Znám tu spoustu lidí a na několika projektech pro občany jsem se podílel. Ať už to bylo odmítnutí výstavby hal na Mackově hoře nebo prosazení supermarketu BILLA v Křivoklátském sídlišti.

Z čerstvého zastupitele se stát rovnou radním to je pořádný skok. Radní často řeší věci, které nemusí konvenovat části veřejnosti, a přesto musejí učinit rozhodnutí? Jste člověkem kompromisu? Dáte na názor zkušenějších kolegů?

Jsem si vědom, že nejde vyhovět každému, a přesto se musíte rozhodnout. Ke kompromisu přistupuji nerad, ale vím, že mě to někdy nemine. Vždycky chci hlasovat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, abych se nemusel stydět před lidmi, kteří mě volili. Kolegové radní jsou zkušení a ochotně se mi věnují, když je třeba. Za to jim děkuji.

Vybral jste si nějakou oblast nebo problematiku, které byste z pozice radního chtěl řešit a prosazovat?

Teď aktuálně je pro mě (a nejen pro mě) nejdůležitější řešit problémy tepelného hospodářství.

Dokázal byste pojmenovat tři největší problémy Nového Strašecí, které je třeba aktuálně řešit?

O jednom už jsem mluvil. Největší problém je teplo. Nemyslím tím jen ceny, ale i stav topných kanálů, kotlů a podobně. Za zmínku určitě stojí školy, školky a jejich kapacity. Další problém je parkování, i na tom se pracuje.

Co se podle vás povedlo předchozímu vedení města, dejme tomu za dvě uplynulá volební období?

Popravdě jsem to nesledoval. Vždy jsem byl rád, že někdo opravil díru v silnici, že se postavilo hřiště apod. Teď, když tam sedím, vidím, kolik práce se na městě dělá. Bohužel tu chyběly a chybí informace pro občany, co se udělalo, na čem se pracuje a co se plánuje do budoucna. Pracujeme na tom, aby se to změnilo.

Máte rodinu a dvě malé děti. Je Nové Strašecí městem, kde mají mladé rodiny příležitost k bydlení, možnosti zaměstnání, vzdělávání a volnočasového vyžití? Co je v těchto oblastech možné vylepšit?

Nové Strašecí je krásné, menší město pro všechny věkové kategorie. Láká nové obyvatele a tím vznikají problémy s kapacitami škol a školek, které musíme primárně řešit. Volnočasové aktivity tu jsou, ale člověk po nich musí trochu pátrat. A to je to, o čem jsem už mluvil. Informovanost pro občany.

Sláva Vaic

« Zpět