Na sokolovně budou soutěžit lehké, střední i těžké váhy

Boxeři se utkají pod širým nebem

RAKOVNÍK. Tvrdou, ale férovou sportovní podívanou slibují organizátoři boxerského klání. V sobotu 13. srpna se na hřišti rakovnické Sokolovny odehraje galavečer boxu K.O.BOXING NIGHT3. Pořadatelé Zdeněk Melč a Patrik Bartoš opět slibují napětí a adrenalin. Boxovat se bude jako v profi zápasech – do půli těla a bez přileb.

„Protože je léto, rozhodli jsme se akci uspořádat pod širým nebem. Hřiště a okolí Sokolovny, která je národní kulturní památkou, se sousedními Čermákovými sady má skvělou atmosféru. Nikdo se ale nemusí bát, že by v případě deště zmokl. Pro diváky máme připravené posezení v párty stanech, kde je samozřejmě zajištěno občerstvení,“ upozorňuje Zdeněk Melč. Začátek akce je plánován na 17 hodinu a brána Sokolovny se pro diváky otevře už v 15.30.

„K vidění budou exhibiční amatérské zápasy domácích boxerů, jako jsou např. Dušan Gábor, René Bartoš, Michal Vávra, Jan Gudy Horváth nebo Jakub Koky. Na startovní listině se objeví i jména českých šampionů, jako je Michal Ryba, Pavel Albrecht a spousta dalších,“ upozorňuje další z organizátorů a známý profesionální rakovnický boxer Patrik Bartoš.

Ani ten si nenechá ujít svoji účast v ringu, stejně jako Václav Trojáček a Jan Gorol, který bude mít v profi ringu svůj debut. „Zápasem večera určitě bude souboj Denise Bartoše s Janem Kafkou. Bude to kvalitní zápas na šest kol boxu a troufám si říct, že neskončí před limitem,“ odhaduje Patrik Bartoš.

Organizátoři už nyní věří, že se bude jednat o jeden z nejlepších galavačerů, vedle kvalitních domácích boxerů mají potvrzenou také mezinárodní účast rohovníků z Francie, Polska a ze Surinamské republiky. „Boxer Ajezen Harpal ze Surinamu nám určitě předvede hodně kvalitní a tvrdý zápas proti několikanásobnému mistru ČR Michaelu Miko,“ dodává Patrik Bartoš.

K dobré sportovní atmosféře patří doprovodný program. O ten se postarají ohnivá show Sharie Bellydance a kapela Zoliho Smečka. Celým večerem bude provázet zkušený moderátor Petr Mendík.

Vstupné je 180 Kč (děti do 12 let zdarma). Předpokládaný konec akce je do 22 hodin. Galavečer boxu zaštiťuje Česká unie boxerů profesionálů a mediálním partnerem akce je týdeník Raport.

Sláva Vaic

« Zpět