Foto

Z bývalého statku by se mohl stát do konce roku Dům lékařů.

Záchranka by měla z města vyjíždět do konce roku

Pracuje se na projektu Domu lékařů

JESENICE. Sídlo bývalého jesenického státního statku, objekt čp. 420, se pomalu přebudovává na Dům lékařů. Nějakou dobu tam již ordinuje praktická lékařka, na podzim se k ní pravděpodobně připojí i nový zubař. A do konce roku odsud bude vyjíždět i vůz Záchranné zdravotní služby Středočeského kraje.

„Dům lékařů má vlastně dvě části. Jedna věc je výjezdové místo záchranné zdravotní služby. To je dle mých informací těsně před vypsáním výběrového řízení, běží stavební řízení o povolení stavby, takže předpokládám, že akce by se měla zrealizovat do konce roku,“ řekl jesenický starosta Jan Polák.

V budově bývalého statku sídlí už s jedním zdravotnickým vozem společnost Medevac. Jestli v Jesenici ale zůstane i po otevření nového výjezdního místa středočeské záchranky, se zatím neví. „A ta druhá část je právě Dům lékařů. Ten je nyní ve fázi zhotovení projektů a o navržení celkového řešení. Nejde to tak rychle, jak jsme očekávali, ale chtěli bychom to zvládnout během podzimu tak, abychom splnili dohodu s firmou, která nám tady zřídí zubní ordinaci,“ vysvětlil starosta.

Právě stomatolog by měl být po praktické lékařce další, kdo prostory v budově obsadí. „Paní doktorku jsme stěhovali nečekaně. Prodala dům, kde měla zřízenou ordinaci a my o ni nechtěli přijít, a tak jsme ji vybudovali tady,“ řekl Jan Polák.

Práce na přestavbě kanceláře na ordinaci trvaly zhruba tři měsíce. „Myslím, že vytvořit tam ordinace by neměl být takový stavební problém. Tím, že to byly dříve kanceláře, stačí přivést vodu, odpady v návaznosti na to, co by se plánovalo v těch nejhornějších patrech,“ vysvětlil.

Právě tam se uvažuje například o vybudování bytů pro lékaře či učitele, aby našli ve městě zázemí a nemuseli složitě dojíždět z daleka.

A právě tato nabídka oslovila i dalšího stomatologa. „Nakontaktoval mě další zubař z Plzeňska, který by chtěl znát podmínky. U paní doktorky Břinkové je zařízená ordinace, kde by mohl popřípadě zájmu působit. Uvidíme, je to další možnost, která se nějak rýsuje. Kdybychom tu měli mít dva zubaře, bylo by to dobře pro celé Rakovnicko,“ míní Jan Polák.

Pak už by ve městě chyběl jen dětský lékař, který před časem ukončil lékařskou praxi. „Dětského lékaře bych si přál, ale všechny kontakty vyhasly a momentálně nevíme o žádné možnosti, kde by byl nějaký dětský lékař k dispozici,“ dodal starosta.

Renáta Fryčová

« Zpět