Foto

Ani letos nebudou u Berounky chybět pivní soutěže.

30. července – pivní festival u Berounky s nabídkou minipivovarů

Do Roztok přijede pivo, kapely a kouzelník

ROZTOKY. Pokud jste milovníci zlatavého moku, tak se v sobotu 30. července vydejte do Roztok. Od poledne do půlnoci vás na prostoru u fotbalového hřiště čeká nabídka minipivovarů a k tomu pořádný kopec dobré muziky a zábavy. Pořadatele Roztockých pivních slavností Jana Šilera jsme se zeptali, na co se letos mají návštěvníci těšit?

Máte za sebou dva ročníky. Čím nalákáte návštěvníky k Berounce na festival s magickým číslem tři?

Akce je od počátku vymyšlena jako kombinace menších řemeslných pivovarů s kvalitní hudbou, zasazená do krásného prostoru hned vedle řeky. Co se týče pivovarů, můžete se těšit na pivovar Chříč, Pioneer Beer, Olešná, Matuška, Hákův parní pivovar, Lončák, Máša, Psychovar, Chmeloun, Hoppy Hedgehog. Největší hudební magnety budou Vilém Čok and Bypass, Circus Problem a Totální nasazení.

Samozřejmostí je zázemí pro rodiny s dětmi, dětský koutek, občerstvení všeho druhu, parkoviště, případně stanové městečko. Novou atrakcí bude i vystoupení místního „kaprfílda“ Jana Vaidiše se svoji „crew“.

Nabídka minipivovarů v našem regionu je veliká a většina má svoje věrné konzumenty. Objevil se někdo, kdo v předchozím letech nebyl a letos má zájem?

Zájem je opravdu velký, souvisí to s rozkvětem minipivovarnictví v celé republice. Jsou tam osvědčené značky z minula, novinkou jsou Hoppy Hedgehog a Chmeloun.

Jak dopadl výběr kapel? Na jaký sázíte žánr?

Chtěli jsme malinko přidat energii, sázíme na rockovější kapely, začne rakovnická formace Rock Slaves, obrovskou radost mám z Vildy Čoka, který se v podstatě ozval sám, balkan band Circus Problem bude také paráda. K tomu legendární Totální nasazení nebo Synové výčepu.

Loni jste poprvé vsadili na výstupy stand up komiků. Čím chcete festival okořenit letos?

Stand up jsme vyzkoušeli, bylo to fajn, ale vracíme se k osvědčenému moderátorskému esu Jirkovi Sukovi. A jako bonus kromě všech možných pivních soutěží vystoupí již zmíněný kouzelník Jan Vaidiš se svojí show.

Festival není uzavřený dětem. Jaký máte připraven doprovodný program pro ně?

Skvělá Ajka Drak se svoji družinou bude zajišťovat dětský kout, který umísťujeme přímo na travnatou plochu hřiště. Součástí bude i malba na obličej, k chuti přijde stánek s famózními palačinkami.

Mohou se i letos těšit siláci na pivní soutěže?

Jistě, klasické soutěže jako pivní štafeta, hrátky s prázdným sudem apod. nesmí chybět. Pro účastníky je to i možnost, jak se navíc osvěžit. (smích)

U festivalů je důležité zázemí. Jaký komfort čeká návštěvníky letos?

Nabízíme komfort areálu fotbalového hřiště v Roztokách u Křivoklátu, dvě velká parkoviště, stanové městečko. Na všechny se těšíme a srdečně zveme. Prvních 100 návštěvníků dostane pivko zdarma. Místo u Berounky má osvědčenou nezaměnitelnou atmosféru.

Sláva Vaic

« Zpět