Papírové hodiny nebo tužka a papír

NOVÉ STRAŠECÍ. V centru Nového Strašecí je stání vozidel regulováno klasickými parkovacími automaty. Na novém parkovišti před poliklinikou se nedávno objevila dopravní značka, která některým návštěvníkům zamotala hlavu. Nemusí se zde platit, ale parkování je tu omezeno maximálně na 3 hodiny.

„Parkování zde funguje tak, že řidič musí za okénko svého automobilu umístit parkovací hodiny s časem příjezdu. Vše je popsáno na dodatkové tabuli dopravní značky, která je zde umístěna,“ vysvětlil nám starosta Karel Filip. Parkoviště u zdravotnického zařízení se podle starosty nemůže ponechat bez omezení. Hrozilo by jeho zaplnění řidiči, kteří nejdou do polikliniky za účelem návštěvy lékaře. Takovými by mohli být třeba majitelé aut, kteří dále cestují za prací autobusem (přes ulici je zastávka autobusu na Prahu). Město se zde chce vyhnout také možnosti dlouhodobého odstavování vozidel a potížemi s jejich odstraněním. Obdobně funguje také stání aut u sokolovny v Okružní ulici a u hřbitova.

„Výhody systému jsou takové, že parkující osoby nemusí pracně hledat automat a parkování je zde zdarma. Navíc zde nehrozí dlouhodobé přeplnění parkoviště,“ upozorňuje starosta.

Pokud si při použití parkoviště u polikliniky nechcete v papírnictví kupovat papírové hodiny, stačí datum a čas zaznamenáte tužkou na lístek papíru a umístíte jej za okno vozu. Proti zneužívání systém kontrolují městští strážníci.

V centru města nyní funguje šest platebních parkovacích automatů. Půlhodina parkování zde stojí 5 a hodina 10 korun.

Sláva Vaic

« Zpět