Pro Ukrajince se na Tyršáku vybralo 22 830 korun

Lidé nezklamali – prostě přišli

RAKOVNÍK. Ještě kolem druhé hodiny odpoledne byla ve správci rakovnického koupaliště malá dušička. Kdyby na akci Zelený čtvrtek na Tyršáku nepřišli lidé, znamenalo by to spoustu zmařených surovin a lidského potenciálu. Nakonec se ukázalo, že sluníčko, dokonale připravený areál Tyršáku a touha lidí sejít se po dvouletém kulturním živoření ke společné zábavě je obrovská.

„Na doporučení mojí ženy a týmu Tyršáku jsme vsadili na maximální variantu. A lidé nás nezklamali – prostě přišli,“ usmíval se odpoledne správce areálu Roman Jašek. I tentokrát vsadili organizátoři na domácí kapely. V patnáct hodin program odpíchl Brass Band Rakovník a Blues Hoppers. Pokud se první tanečníci osmělili na Coffee To Help, na rockové matadory Mr. Feelgood už nebylo před pódiem k hnutí.

Prodlužovaly se také fronty na zelené pivo a Bakaláře. „Obsluhy několika výčepů jely na plné pecky. Jestli někdo postál delší dobu, tak se omlouvám, ale horší by bylo, kdyby nám došlo pití nebo jídlo. A i ve frontě bylo stále na co se dívat a co poslouchat,“ říká správce.

Třeba na tři kočky v sukních a čtyři týpky v kožených bundách, jak vystřižené z muzikálu Pomáda. Prague Rockabilly Cats dokázaly, že jsou špičkou ve svém žánru a ze sedaček zvedly i poslední návštěvníky. Většina z nich to nevzdala, ani když před jedenáctou začalo pršet.

„Děkuji všem, co vydrželi na závěrečný Jezerel a kytaristu Tomáše Karlíka. Pro nás pořadatele to byla ta největší odměna. Velký dík patří také městu Rakovník, že akci podpořilo grantem, a všem ušlechtilým návštěvníkům, kteří přispěli v rámci dobrovolného vstupného. Vybranou částku 22 830 tisíc věnujeme na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny žijícím nyní v Rakovníku,“ připomněl Roman Jašek.

Sláva Vaic

« Zpět