Na dvou úsecích by měl být brzy položen asfalt

Pro místní se otevře část Plzeňské

JESENICE. Rekonstrukce kanalizace a vodovodu v Plzeňské ulici v Jesenici je už z větší poloviny dokončena. Hotové úseky brzy pokryje asfalt, ty ostatní rozryje těžká technika, aby zde byla položena nové infrastruktura. Kompletně hotovo by mělo být na konci srpna.

Jakmile skončila rekonstrukce kanalizace, vodovodu, komunikace, chodníků a veřejného osvětlení v Žatecké ulici, začaly stejné práce v navazující Plzeňské ulici. Hlavní silnice ve městě, současně hlavní tah z Mostu na Plzeň, je tak už několik let s přestávkami uzavřena.

Zdlouhavá uzavírka

Tentokrát se ale omezení dotklo přímo centra města, a tak práce zkomplikovaly život nejen řidičům tranzitní dopravy, ale i místním, kteří si jdou třeba jen nakoupit. „Je to moc dlouhé. Ale jelikož jsem místní, když jedu autem, tak vím, kam nejblíž k místu, co potřebuji, zajet. Už to mělo být dávno hotové,“ řekl Raportu pan Lukáš z Jesenice.

A uzavírka nekomplikuje život jen místním, ale i obyvatelům okolních obcí, kteří jezdí do Jesenice za nákupy. „Chodím s plnými taškami z obchodu až na parkoviště. Chvíli se to dá vydržet, ale už to trvá příliš dlouho,“ řekla paní Jaroslava z Bedlna.

Výpadek lidí i materiálu

Stavbu nejprve zpozdil výpadek subdodavatele, pak nedostatek stavebního materiálu. Práce jsou také náročné v tom, že se tu nestaví nová stavba, ale rekonstruuje stará vodovodní a kanalizační síť. Vše ale snad už spěje k zdárnému konci.

„Stavba má svá úskalí, své problémy. Ale pevně věříme, že to, co nám firma slíbila, dodrží. Tedy že během března, dubna, podle toho, kdy se otevřou obalovny, by měli položit asfalt na úseky, které jsou nyní rozkopané, aby se nám ulevilo a dopravní obslužnost byla lepší,“ řekl jesenický starosta Jan Polák a dodal: „Neznamená to ale, že se Jesenice otevře pro tranzit. To vůbec ne, protože se současně rozkope prostředek Plzeňské.“

Brzy přijde zlepšení

Na úsecích, kde je rekonstrukce kanalizační a vodovodní sítě dokončena, už stavaři instalovali obrubníky, takřka hotovy jsou i chodníky. „Buďto se tyto úseky dají zatím jen do podkladních asfaltů, někde možná rovnou do finální vrstvy. Takže to zatím vypadá tak, že na konci dubna by mohly být tyto úseky pro místní ve sjízdnějším stavu,“ řekl.

V prostředku ulice pak čeká na stavaře rekonstrukce spadištní šachty a další kanalizační komory, což zabere nějakou dobu. Pak se i tato část silnice otevře pro řidiče. To by podle předpokladů mělo být nejdéle na konci srpna.

Renáta Fryčová

« Zpět