Obec má v plánu další stavbu pro pěší a cyklisty

K cyklostezce už jen krůček

LUBNÁ. O tom, že má obec v plánu postavit cyklostezku spojující Lubnou s Rakovníkem, jsme psali už několikrát. Po všech komplikacích nyní Lubenští čekají už jen na přidělení dotace a mohou začít stavět.

„Cyklostezka už má stavební povolení, které nabylo právní moci. Zažádali jsme o dotaci a teď už vše záleží jen na tom, zda ji dostaneme. Pokud budeme úspěšní, mohli bychom během letoška vysoutěžit stavební firmu a podle její kapacity bychom chtěli nejpozději začátkem příštího roku začít stavět,“ plánuje lubenský starosta Pavel Soukup.

Dojít až sem ale nebylo vůbec jednoduché. Komplikaci totiž způsobil jeden pozemek, který jeho majitel odmítal prodat či směnit. To se ale nakonec podařilo vyřešit. „Udělali jsme v projektu takový ­‚bajpás‘, který těch necelých 50 metrů obejde. Bude tam značka ‚cyklisto, sesedni z kola‘ pro bezpečný průchod,“ vysvětluje.

Cyklostezka bude začínat v místech před halou Rakontransu a končit na křižovatce u nové haly Valea. Právě tam by chtěla obec v budoucnu napojit stezku na další trasu, která by vedla před Hostokryje a zpět do Lubné ve směru k Raku 3.

„S tímto projektem chceme začít až po dokončení první trasy. Ale už s ním do budoucna počítáme. Kvůli výstavbě parkoviště jedné z rakovnických firem se přesouvá v těchto místech železniční přejezd a už se počítá s tím, že na přejezdu povede i cyklostezka,“ prozradil Pavel Soukup.

Zatímco stezka na Rakovník bude mít asfaltový povrch, na Hostojkryje bude udržovanou polní cestou. A to hlavně díky tomu, že už tam takové cesty, v majetku obce, vedou.

Renáta Fryčová

« Zpět