S lékařem se ihned rozešli

RAKOVNÍK. O rakovnické nemocnici informujeme v našich novinách pravidelně, ať už se jedná o její úspěchy nebo nezdary. Minulý týden jsme byli informováni o události, která je velmi nepříjemná, nicméně je natolik závažná, že ji nemůžeme přejít mlčením. Podle informací přímo z lůžkového oddělení interny se měl ve službě objevit lékař v podnapilém stavu. Jeho chování neuniklo náhodným svědkům, kteří zavolali na linku 158. O vyjádření jsme proto požádali přímo ředitele Masarykovy nemocnice v Rakovníku.

„Mohu potvrdit, že dne 2.5. odvezla v podvečer policie lékaře ze služby na interním oddělení, který jevil jasné známky požití alkoholu. Protože se jednalo o lékaře, který měl již v minulosti s alkoholem problémy, byl pod zvýšeným dohledem. V sobotu 2. května dopoledne při předávání služby nejevil známky požití alkoholu. S ohledem na to, že jde o zvláště závažné porušení pracovní kázně, byl s dotyčným lékařem rozvázán s okamžitou platností pracovní poměr.

Záležitost vnímám jako závažný incident, za který se za nemocnici omlouvám,“ uvedl Tomáš Jedlička, jednatel společnosti Masarykova nemocnice Rakovník.

Pavel Sklenička

« Zpět