Nepřizpůsobiví sousedé obtěžují okolí

RAKOVNÍK. Obyvatelé Poštovní ulice se na nás obrátili s žádostí o pomoc. V jednom ze soukromých domů bydlí několik rodin, které svým chováním obtěžují okolí. Obyvatelé ulice si stěžovali přímo u majitele domu i na městském úřadě. Nikdo jim ale ze svízelné situace nepomohl.

Noví nájemníci přišli do Poštovní ulice v loňském roce. Od té doby se klidné místo v centru města změnilo v ulici, ze které je často slyšet křik, na dvoře domu se popíjí alkohol a obyvatelé se bojí po setmění vycházet na ulici. „Bojíme se pouštět děti samotné ven, protože se tu už stalo několik incidentů. Vyhrožují nám, že když zavoláme policii, tak nás podříznou,“ řekl jeden z obyvatelů ulice.

Vznesli jsme proto dotaz na radnici a na městskou policii, aby nám sdělili, jaké stížnosti evidují. Z městského úřadu přišla odpověď, že stížnosti na tyto obyvatele dostali naposledy na konci minulého roku. Také městská policie eviduje za poslední půl rok pouze jedno oznámení na rušení nočního klidu. Když ale hlídka přijela na místo, v ulici byl klid. Loni byli strážníci do ulice voláni častěji, nikdy ale nemohli nijak zasáhnout. „Dotyční sice svým chováním obtěžovali okolí, nedopustili se ale přestupku ani trestného činu,“ vysvětlil velitel městské policie Jaromír Nový. „Je to tak, lidé už se bojí si na ně stěžovat,“ zaznělo od obyvatel ulice.

Sám majitel nemovitosti je z této situace zoufalý. „Nájemníky mi doporučili na městě, tak jsem myslel, že to budou slušní lidé,“ vysvětlil majitel domu Jindřich Pergler. Po neustálých stížnostech ostatních obyvatel ulice dal nájemníkům výpověď, ti na ni ale zprvu nijak nereagovali. „Řekli, že nikam nepůjdou. Obrátil jsem se proto na advokátku a ta mi sdělila, že pokud budou řádně platit nájem, budu mít problém je vystěhovat,“ řekl majitel začátkem září.

Od té doby se situace ale změnila a jeden ze dvou pronajatých bytů je nyní prázdný. „Mladší nájemníci už byt vyklidili. Od staršího páru mám příslib k vystěhování do 20. října, tak doufám, že slovo dodrží,“ řekl Raportu Jindřich Pergler. Jak jsme ale zjistili, v bytě stále bydlí.

„Nejme žádní rasisté, ale chování našich sousedů nás opravdu obtěžuje. Bojíme se, aby se nám něco nestalo. Chceme zase jen v klidu žít,“ říkají obyvatelé ulice.

Redakce

« Zpět