Foto

Závodů Rakovnického cyklování se účastnili malé děti, dospěláci i důchodci.

 

Na start se postavilo zhruba 300 cyklistů v několika závodech

Letošní ročník Cyklování patřil mezi ty nejlepší

RAKOVNÍK. Rakovnické cyklování už neodmyslitelně patří k nejoblíbenějším prázdninovým akcím v rámci našeho regionu. Letošní 11. ročník byl v ohrožení, když správa CHKO nepovolila oblíbený maratón tak, aby mohl být oficiálním závodem. Pořadatelé si ale poradili a změnili ho na výlet, ale i ten se snažil někdo poškodit. Přesto si letošní cyklování užili nejen cyklisté a diváci, ale i samotní pořadatelé. Organizátor Milan Sunkovský už s ostatními pořadateli hledá novou trasu tak, aby se za rok maratón mohl opět jet.

Jak byste zhodnotil letošní ročník?

Já myslím, že to byl jeden z těch nejlepších ročníků, byť se nejel maratón. Po pořadatelské stránce vše, až na drobné výjimky, proběhlo v pořádku. I lidé, kteří se cyklování zúčastnili, byli jako obvykle úplně super.

Kolik cyklistů se postavilo na start ?

V pátek vyjelo 145 dvojic, z toho 75 dětí s rodiči a 70 dospělých dvojic. V sobotu se cross country zúčastnilo 52 jezdců a 60 dětí. DownTown sjelo 64 cyklistů. V neděli se zúčastnilo 71 cyklistů výletu, který jsme uspořádali místo maratónu. Na start silničního kriteria se postavilo 6 dětí a 34 dospělých.

Proběhl cyklovýlet bez problémů?

Svým způsobem ne. Protože nám někdo strhal značení trasy na Špičáku. Ale účastníci jeli na výlet, kdy nešlo o čas, takže si to stejně užili. Jen když přijeli, říkali, že je škoda, že nemohli jet po trase, kterou jsme jim připravili.

Potýkali jste se během víkendu s nějakými úrazy?

Kupodivu byly jen lehké odřeniny. V neděli jsme zaznamenali dva pády na mokrých dlažebních kostkách po dešti, ale skončily jen lehkými odřeninami. V sobotu byla jedna lehčí naraženina při DownTownu. Jinak jsme nemuseli nikoho dalšího ošetřovat, což je paráda.

Co vás na letošním ročníku nejvíce potěšilo?

Především ti, co celou akci připravují. Jsou to lidé kolem Mileny Křikavové z městské knihovny. Přijdou sem, i když přesně neví, co budou dělat, a plní úkoly podle toho, co zrovna potřebujeme. Je to opravdu skvělá parta.

Neodradily vás komplikace, které letos nastaly, od pořádání dalších ročníků ?

Předběžně jsme se domluvili, že další ročník určitě bude. Hledáme novou trasu maratónu, aby mohl být zase oficiálním závodem, a ne jen pouze výletem. Už máme nějaké tipy, kudy by se dalo jet, ale je to ještě běh na dlouhou trať.

Renáta Fryčová

« Zpět