Foto

Demolice bývalého Konga. Smutný pohled.

 

Tyršova lávka se letos neuskuteční

Koupaliště provizorně otevřeno

RAKOVNÍK. Pohled na likvidaci požářiště bývá neutěšený. Zvlášť pro provozovatele Tyršova koupaliště Romana Jaška. Při budování zázemí pro občerstvení návštěvníků městského areálu tu nechal tři roky života. V pátek před jeho zraky stavební technika demolovala a odklízela kusy ohořelého materiálu a vybavení. Na místě nezůstane nic, jen betonová plocha.

„Teď už se na to můžu alespoň dívat, to jsem ještě před pár dny nebyl schopen. Takhle vypadá příruční trezor. Byla v něm tržba za dva dny a uvnitř se dochovaly jen kovové mince,“ ukazuje na ohořelou skříňku, kterou za chvíli naloží demoliční firma.

Ze všeho nejdřív teď chtějí na koupališti obnovit provoz. Blíží se vlna veder a občané se nemají kde ochladit. „Teď v neděli jsem koupaliště otevřel alespoň pro koupání. Řada lidí tu má předplacené kabinky a nechci je omezovat ve vstupu. Jen k požářišti se z důvodů bezpečnosti nesmí.“

V nelehké situaci oceňuje provozovatel koupaliště vlnu solidarity a nezištné pomoci z okolí svých přátel a příznivců. „Kamarádi z Brna mi tu zdarma zapůjčili a postavili dva obří stany. Jeden bude sloužit jako sklad a druhý jako zázemí pro drobné občerstvení, které chceme co nevidět zprovoznit v dřevěném stánku u toboganu. Kamarádi z Rakovníka zase chtějí uspořádat veřejnou sbírku a benefiční koncert na obnovu Tyršáku. Nebude to asi úplně jednoduché, ale momentálně mě tyhle projevy solidarity drží nad vodou a vím, že všechno dáme zase dohromady,“ je přesvědčen Roman Jašek.

Jediné, co se teď nepodaří, je uskutečnit 3. ročník Tyršovy lávky, která měla proběhnout druhý srpnový víkend. „Bez potřebného zázemí není možné tak velký sportovní podnik uspořádat. Děláme všechno pro to, aby se tu do konce sezóny mohli návštěvníci alespoň koupat a ke konci srpna tu mohla proběhnout soustředění mladých fotbalistů a boxerů,“ dodává Roman Jašek.

Sláva Vaic

« Zpět