Foto

Hedvika Rezlerová s rodinou. Do jesenického kempu jezdí od svých deseti let.

 

Rekreanti se nejvíc perou o top chatu Gizela

Kemp zažívá dobrou sezonu

JESENICE. „Letos jsme z nedostatku příležitostí přijeli do zdejšího autokempingu. Jaké to však bylo krásné překvapení. Moderně vybavený, čistě uklizený areál spolu se svými pracovníky nám připravil jedny z nejkrásnějších prázdnin, jaké jsme kdy zažili.“ Tento vzkaz zanechali návštěvníci jesenického autokempu v knize přání a stížností v srpnu 1978. Kdyby podobná kniha existovala i v současnosti, objevovaly by se v ní vzkazy podobného znění stále. Důkazem budiž, že minulý týden byla v areálu volná jen jediná chatka. Navíc jen kvůli tomu, že rekreant, který ji měl zamluvenou, svůj pobyt na poslední chvíli zrušil.

„Kdo chce, tak tu nějaké mouchy najde, ale většinou jsou lidé spíše spokojení. Hlavní sezona je samozřejmě v červenci a srpnu, ale ve větší míře sem rekreanti začínají najíždět už v červnu. Prázdno tu ale není ani na jaře. To jezdí sportovci, kteří chodí lézt na Petrohradské skály, což je tu hodně oblíbené a jezdí sem kvůli tomu i cizinci, hlavně Němci a Angličané. A nesmím zapomenout také na školní výlety,“ přibližuje správcová kempu, který provozuje město Jesenice, Xénie Vostrá.

Kemp letos zažívá dobrou sezonu. Počasí přeje, takže se rekreanti mohou chodit koupat do Velkého rybníka. Voda je prý dobrá, jen litují, že rybník není úplně plný (po výlovu ještě zcela nenatekl).

Autokemp nabízí různé kategorie ubytování. Chaty mají kapacitu od dvou do šesti lůžek a podle jednotlivých kategorií mají lepší či horší vybavení. „Ve všech je lednička s vařičem. Pak jsou lepší chaty, které mají i svoje WC a tekoucí vodu, a nejlepší mají kromě toho i sprchu. Takovou naší top chatkou je Gizela, o kterou se také zájemci nejvíc perou. Je v ní šest lůžek. Má dvě malé samostatné ložnice, kuchyňku a společný prostor. Tuhle chatku si hodně berou i pořadatelé akcí (letos jsme tu už měli srazy Fiatů, Fabií nebo mopedů) a mají ji jako hlavní velín,“ říká Xénie Vostrá. Kromě chatek nabízí kemp i byty ve zděné budově, v níž se nachází restaurace, nebo místa pro karavany a stany. Stanování ovšem příliš v kurzu není. Nejvíce se stanuje o víkendu a většinou jen na jednu nebo dvě noci.

Město se snaží autokemp postupně modernizovat a nejhorší chatky nahrazovat novými. „Letos se například zbourala jedna ze starých zděných dvojchatek a místo ní se teď staví nová. Už je hotová skoro celá hrubá stavba. Na hlavní sezonu se ale práce zastavily, aby tu měli rekreanti klid. Bude se pokračovat na podzim. Na podzim by se měly zbourat ještě další tři chatky. Už jsou ve špatném stavu a v letošní sezoně už je ani nenabízíme. Místo nich se postaví montované,“ uvádí správcová. Letos také může nově ubytovat zájemce i přímo na pláži rybníka, kde město získalo od školy darem dvě dřevěné chaty.

Jako každý kemp má i ten jesenický své štamgasty, kteří jezdí rok co rok už několik desítek let. Letos se například Xénie Vostrá setkala s rekreanty, kteří trávili v Jesenici svoje již 35. prázdniny. Dokonce si vzpomněli i na její maminku, jež v kempu kdysi za doby, kdy patřil Svazarmu, pracovala.

V jedné z malých dřevěných chatek jsme minulý týden zastihli Hedviku Rezlerovou s rodinou. I ona patří mezi zdejší každoroční klienty: „Jezdím sem od svých deseti let, kdy mě sem brali rodiče a bývali jsme tu spolu s příbuznými. Chatky různě střídáme, nejsme stále ve stejné. Jsem ze Slaného a lákají mě sem hlavně lesy a rybníky. Pokaždé přijedeme s celou rodinou a býváme tu čtrnáct dní. Je to tu dobré, chatky nám vyhovují. Čas tu trávíme různě. Chodíme na procházky, koupeme se, hrajeme badminton nebo ping pong. A děti teď hodně chodí do lesa na borůvky, kterých je spousta.“

Markéta Hartlová

« Zpět