Přepadení si vymyslel

RAKOVNÍK. Ačkoli pobyl 22letý mladík z Ostravska v Rakovníku jen krátce, zaměstnal místní policii na plné obrátky. Jako zaměstnance bezpečnostní agentury ho do Rakovníka přivála pracovní příležitost ve zdejší prodejně Albert.

První trestný čin, s nímž měl co do činění, se údajně odehrál koncem dubna u Rakovnického potoka. Údajně proto, že policisté nakonec zjistili, že byl vymyšlený. „Mladík nahlásil, že došlo k loupežnému přepadení, při němž mu pachatel odcizil peněženku s penězi. Na celé věci ale bylo podezřelé to, že mu nechal jak doklady, tak nový telefon. Loupežné přepadení se většinou odehrává rychle. Pachatel vezme všechno a nezdržuje se tím, že z peněženky vyndá doklady a přepadenému je nechá. Navíc měl mít oznamovatel sluchátka v uších, takže by pachatel poznal, že má u sebe i mobilní telefon. Jelikož je to dobře zpeněžitelná věc, málokterý zloděj by si nechal ujít příležitost a nesebral ho,“ říká vedoucí rakovnické kriminálky Pavel Kodad. Mladík nakonec během výslechu přiznal, že si loupež vymyslel. Důvodem byl dluh za ubytování. Peníze, které měl, utratil za nový telefon a na úhradu za ubytování už mu nezbylo.

Uplynulo však jen pár dní a policisté se s jeho jménem setkali znovu. Navíc se ukázalo, že coby pachatel je mladík opravdu smolař. Posledního dubna ukradl svému spolupracovníkovi z Alberta automobil Fiat a spolu s dalšími dvěma muži s ním vyrazili na vyjížďku. Dojeli však jen za Chrášťany. Ostravák nezvládl ve vysoké rychlosti zatáčku, auto dostalo smyk a nakonec skončilo v poli, kde se několikrát otočilo přes střechu. Řidič byl v autě zaklíněný a s vážným zraněním byl transportován do nemocnice v Motole.

„Kromě zranění měl i krátkodobý výpadek paměti, na který to teď i hraje. Po propuštění z Motola měl přijít kvůli krádeži auta na výslech, ale nedorazil a nikdo neví, kde se nachází. Je tedy v celostátním pátrání a dá se očekávat, že se do Rakovníka nebude chtít hned tak vrátit,“ uzavírá Pavel Kodad.

Markéta Hartlová

« Zpět