Kamiony už nebudou stát v ulicích

RAKOVNÍK. V ulicích ani na perifériích města by už neměly parkovat žádné kamiony. Dopravní značení to zakazuje, nicméně dosud neexistovala plocha, kam by mohli být řidiči těžkých náklaďáků vykázáni. Nyní byla taková možnost vytvořena ve spolupráci s firmou Autostop a čerpací stanicí Robin Oil.

Jednání, které se uskutečnilo v úterý 4. února, inicioval dopravní inspektorát. „Občané Zátiší, ale i dalších lokalit, nás velmi často žádají, abychom zakročili proti řidičům kamionů, kteří parkují v Plzeňské ulici i dalších místech. Když k takovému autu přijedeme, řidič většinou ví, že ve městě nesmí stát, ale když přijede do Rakovníka v pátek odpoledne a podnik ho odbaví až v pondělí, celkem oprávněně se nás ptá, kde má zaparkovat. Město ani podniky žádnou odstavnou plochu pro kamiony nemají, a tak hrajeme s řidiči takovou hru na schovávanou. Vykážeme je z Plzeňské, takže odjedou k Penny Marketu. Když je odtud vyženeme, postaví se pro změnu k Valeu na nedávno rekonstruovanou silnici k letišti. Mimochodem, ta už je na několika místech od kamionů poškozená. Navíc po řidičích zůstávají na místě odpadky, někam musí jít samozřejmě i na záchod. Ta situace je prostě neúnosná. Proto jsme iniciovali jednání, kde bylo představeno řešení, které nabízí firma Autostop,“ vysvětluje Ladislav Heller.

„V Luženské ulici máme plochu pro 25 kamionů. Na čerpací stanici Robin Oil jsme dohodli možnost využít sociální zařízení, sprchu a občerstvení v kulturním prostředí i s televizí, které je otevřeno 24 hodin denně. Služby nabízíme ve dvou taxách. Se sprchou a službami na čerpačce za 10 Euro, parkování bez služeb za 5 Euro,“ vysvětluje spolumajitel firmy Radek Fišer.

Řešení nabízela firma Autostop městu už před dvěma roky, ale nebyl prý zájem. „Tentokrát jsme se spojili s dopravním inspektorátem a s členem zastupitelstva Miloslavem Kubínkem. Takže konečně to vypadá, že by se situace mohla zlepšit,“ těší se Radek Fišer. „Chtěl bych panu Kubínkovi moc poděkovat,“ zdůrazňuje Ladislav Heller.

V tuto chvíli se čeká jen na vytvoření informativních letáků, popřípadě úpravu orientačních tabulí a dopravního značení včetně údajů pro navigační systémy. „Spolupráce je domluvena, takže zatím nebudeme řidiče pokutovat, ale spíše je informovat o nové možnosti parkování,“ doplňuje šéf dopravky.

Pavel Sklenička

« Zpět