Foto

Podobně jako v minulých letech i letos přijeli do Slabec někteří diváci ve stylových oděvech.

 

DUC přilákala do zámeckého parku téměř 1400 lidí

Country se (opět) nepodařilo utajit

SLABCE. Rok se s rokem sešel a ve Slabcích se zase hrála country. I když prezident festivalu Vladimír Škrlant už osmnáct let tvrdí, že se jedná o Dobře utajenou country (DUC), moc dobře se mu ji letos opět utajit nepodařilo. Vidina chutného celodenního hudebního menu, sluneční paprsky a kouzelné prostředí zámeckého parku přilákaly na Balkán téměř 1400 lidí.

„S návštěvností jsem navýsost spokojený, stejně tak i svatý Petr k nám byl milosrdný. Když v pátek lilo jako z konve, chvíli jsem zvažoval, že letos festival odpískám. Ale pak jsem si řekl, že až na jednu, dvě výjimky jsem měl vždycky kliku a během koncertů vysvitlo sluníčko. No, a když jsem se v sobotu probudil a viděl tu azurovou oblohu, musel jsem konstatovat, že hajzlíci holt mají štěstí,“ směje se Vladimír Škrlant.

Více než třináctihodinový maratón odstartovali krátce po desáté legendární Poutníci z Brna. „Ty jsem zařadil na začátek úmyslně, protože jsem věděl, že přitáhnou dost posluchačů, a nemýlil jsem se,“ říká potutelně prezident. Ani druhá kapela nebyla žádná ořezávátka – Rakovnickej potok patří nejen k nejlepším kapelám našeho okresu, ale také ke stálicím DUC. K mikrofonu se tradičně postavila moderátorka Dáša Mudrová a ta pak zvala zhruba po hodině na pódium jednu kapelu za druhou. Celkem jich bylo třináct. Příjemná country partička Tuláci z Ostrova nad Ohří, svérázná písničkář Jindra Kejak, trampská (a také jazzová) legenda Jitka Vrbová s kytaristou Standou Chmelíkem vyplnili dopolední a polední program. Festival „jel“ jako dobře promazaný stroj.

Taxmeny, Vojtu Kiďáka Tomáško, Mirka Palečka a Pacifik netřeba představovat. Hodně se těšili posluchači na plzeňskou kapelu Bluegate, s níž měl vystoupit frontman Copu Míša Leicht. „Chtěl bych se divákům omluvit, že Míša nepřijel. Ale myslím, že Ilona Leichtová ho docela dobře zastoupila,“ podotkl Vladimír Škrlant.

Další dvě skupiny – New Rebels z Kladna a Náplava z Ústí nad Labem – pravidelní návštěvníci DUC dobře znají, protože ve Slabcích už několikrát hrály. Nezklamaly ani tentokrát. Vrchol večera tradičně obstarává kytarista, zpěvák a showman Petr Kocman a jeho PK Band. Nejinak tomu bylo i letos. Dohráno, dozpíváno, 18. ročník festivalu se stal minulostí.

„Chtěl bych poděkovat všem, kteří přiložili ruku k dílu. Hlavnímu pořadateli Jirkovi Perglerovi, své manželce Jarušce a dcerám Kateřině Svobodové a Vlaďce Vlkové a zhruba dvanácti dobrovolníkům, kteří se ujali pořadatelské služby. Samozřejmě všem sponzorům, bez nichž by to nešlo, kapelám a zejména perfektním divákům, kteří opět dorazili do Slabec v tak hojném počtu,“ shrnul na závěr prezident festivalu Vladimír Škrlant.

Tomáš Bednařík

« Zpět