Foto

Marta Černohorská měla dechovou zkoušku v pořádku, a tak dostala za odměnu nealko pivo.

 

Policie rozdávala postřižinské

RAKOVNÍK. Není zrovna obvyklé, že vám policisté dají při silniční kontrole dárek. A už vůbec ne, že je tím dárkem pivo. Na řidiče, které zastavila hlídka dopravní policie ve středu v čase od 9 do 12 hodin u hasičské zbrojnice, ale takové překvapení čekalo. Ovšem jenom v případě, že před jízdou nepili alkohol. Pivo, které se rozdávalo, bylo nealkoholické a akce měla řidiče upozornit, že díky němu mohou klidně a bez obav pít pivo a řídit.

„Akce Řídím a piji nealko se během těchto prázdnin koná už podruhé. První se uskutečnila v červenci, kdy byla hlídka v Krušovicích. Jejím hlavním smyslem je upozornit řidiče, že existuje i jiná alternativa než alkoholické pivo. Navíc už se dnes nealko pivo objevuje v mnoha variantách, dokonce i ochucené, takže má každý možnost najít si takové, které mu chutná. Do projektu se zapojily sladovny a pivovary, které do něj dodávají piva,“ říká Lenka Uriánková, mluvčí policie.

V Krušovicích se rozdával Zlatopramen, pro Rakovničany bylo připraveno Postřižínské. Většinou si ho řidiči vezmou, občas se ale najde i někdo, kdo odmítne. „Osobně jsem to zažil jen jednou, ale to bylo u paní, která se zrovna vracela z pohřbu, takže nebyla moc naladěná na nějakou akci. Jinak to řidiči většinou berou pozitivně a pivo si vezmou,“ říká Štěpán Medový z reklamní agentury, která akci zajišťovala.

Řidiče, které hlídka zastavila, čekala běžná silniční kontrola. Předložili doklady, policisté zkontrolovali technický stav vozidla, pojištění a nakonec dali řidičům dýchnout. Až pokud byl výsledek dechové zkoušky negativní, dostali za odměnu nealkoholické pivo. „V průměru se během tří hodin stihne zastavit a zkontrolovat kolem čtyřicítky řidičů,“ říká mluvčí.

Jednou z prvních kontrolovaných řidiček byla Marta Černohorská z Olešné. Dechovou zkoušku měla v pořádku, takže si pivo vysloužila, ale bohužel měla už pět měsíců propadlou technickou kontrolu, a tak dostala i pokutu 500 korun.

„Bohužel, je to moje hloupost. Zapomínám to kontrolovat. Doufám, že se mi podaří to dát co nejrychleji do pořádku a že mě ještě dneska v Autostopu vezmou. Podnikáme, takže auto potřebujeme denně. Je dobře, že silniční kontroly policie dělá, protože agresivních řidičů je bohužel stále spousta a na silnicích je potkáváte dnes a denně. Zrovna nedávno se mi stalo, že mě v Kněževsi předjížděl chlapec přímo na přejezdu a pak přede mnou naboural Mercedes,“ říká Marta Černohorská.

Markéta Hartlová

« Zpět