Krušovice trhnou rekord

KRUŠOVICE. Krušovický pivovar si, jak známo, můžete prohlédnout podobně jako slavný hrad Křivoklát. Popularita exkurzí spojených s prohlídkou interiérů, technologie výroby a ochutnávkou moku se dostala i daleko za hranice naší vlasti.

„Pravdou je, že největší zájem o exkurze je ze strany našich východních sousedů, jako je Ukrajina a Rusko. Je to celkem pochopitelné. Královské krušovické tam kvalitou platí za jedničku a tamní občané chtějí vidět, jak se jejich oblíbené pivo vyrábí,“ vysvětluje zájem pivních turistů vedoucí exkurzí Josef Helebrant.

Pivovar ročně zpracovává statistiku a vypadá to, že letos padne rekord. „V roce 2007 jsme měli maximum – 45 tisíc návštěvníků. Nyní je konec října a vítáme čtyřiceti tisícího návštěvníka. Do konce roku číslo z roku 2007 padne určitě,“ odhaduje šéf exkurzí.

Mezitím se už do reprezentativního sálu trousí turisté. Po hodinové prohlídce se usazují ke stolům a ochutnávají tankovou desítku a černé pivo. Slavnostnímu okamžiku je přítomen i šéf PR oddělení Jiří Hauptman a Lukáš Polívka z oddělení exportu. Letošním čtyřiceti tisícím návštěvníkem se stává Dmitrij Goryschev z ukrajinské Oděsy.

„Pivo mám velmi rád. Když si sednu s přáteli, vypiji jich i pět, šest. Krušovické pivo u nás patří mezi nejlepší, ale je čtyřikrát dražší než tuzemská piva. Pijeme ho jen ve svátek,“ směje se stavbyvedoucí z Oděsy.

Na dotaz, co ho v ČR nejvíc zaujalo, odpovídá jednoduše: „Praha, krušovický pivovar a Karlovy Vary.“

Sláva Vaic

« Zpět