Foto

Zdarr

Tradiční pivovar v Rakovníku, Raport a Hostinec Na Ostrově Pustověty

11 pátků s Bakalářem 11°

Deset pátků S Bakalářem uteklo jako voda v Rakovnickém potoce a máme tady finále. Jedenáctý večer přinese 14. září koncert mostecké kapely Zdarr a jejich akustickou fůzi nebo též world music. Na koncert vás zve Tradiční pivovar v Rakovníku, týdeník Raport a Hostinec Na Ostrově Pustověty.

Zdarr – kamarádi Z davu

„Skupina Zdarrr vznikla v říjnu 2000. Název je složeninou z počátečních písmen jmen členů, ZDeněk Souček – akordeon, zpěv, ARnošt Anderle – akordeon, zpěv, Roman Pašek – baryton a alt saxofon, klarinet, zpěv. Zhruba po roce se přidal Pavel Hendrych – djembe, dharbooka, percuse. Na tvorbě se podílejí všichni členové kapely, manažer a jejich přátelé. Kapela spolupracuje se spisovatelem, básníkem, textařem Pavlem Bryczem (laureát ceny Jiřího Ortena a Státní ceny za literaturu 2004),“ dá se najít na webu.

Začínali s Laurou

Zdarr hráli v Rakovníku poměrně nedávno v klubu DDM. Stali se vedle Petra Váši kmotrem nového cédéčka skupiny Z davu. A tak jsme se na netuctové pány v neobvyklém obsazení s originální tvorbou zeptali frontmana Z davu Jana Šváchy. „Poprvé jsme se potkali v Praze Na Slamníku v nějaké hudební soutěži o sud piva. Došli jsme až do finále, jenže my jsme nějak víc pospíchali domů, takže jsme jim ten sud přenechali. Pánové ale byli takoví frajeři, že nám později zavolali, ať přijedeme za nimi do Mostu, že ten sud narazíme společně. Od té doby se známe, zveme kapelu na všechny štace, kde je to možné, protože to je vždycky naprostá záruka kvality. Mají sice na první pohled omezené nástrojové obsazení, ale udělají s tím třikrát víc muziky víc než my. Saxofonista kdysi hrával s Laurou a jejími tygry, což je také mostecká kapela. Do Pustovět se chystáme se úplně všichni, dokonce jsme kvůli tomu zrušili i páteční zkoušku,“ těší se Jan Švácha.

Ke vstupence pivo zdarma

Koncert, který cyklus 11 pátků s Bakalářem ukončí, začíná v 18 hodin. V případě nepříznivého počasí se bude hrát na sále. A to nejlepší nakonec: Ke každé zakoupené vstupence v ceně 50 Kč obdržíte jedno pivo zdarma.

-km, ps-

« Zpět