Vyroste u brány Kaufland?

RAKOVNÍK. Myslíte, že Rakovník má dostatečný počet supermarketů? Uvítali byste, kdyby k těm současným sedmi přibyl ještě další obchodní řetězec? Zpráva, že nedaleko Vysoké brány má vyrůst Kaufland, se rozletěla městem. Přesto, že oficiální představitelé radnice nad takovou možností kroutí hlavou, události, které se kolem možné zástavby rozvířily, vyvolávají otazníky.

Manželé Kruškovi bydlí v domě u Jamky dlouhá léta. Vzhledem k blížícímu se důchodovému věku by je nenapadlo nemovitost prodávat a stavět jinde. Navíc v objektu provozují malou firmu, která je živí. Když u dveří zazvonil před několika měsíci zvonek, nestačili se divit.

„Paní Vavroušková z rakovnické realitky nám oznámila, že v našem sousedství má vyrůst Kaufland a že investor má zájem vykoupit náš dům. Namítl jsem, že z domu, kde bydlíme se starou maminkou a tetou, se stěhovat nebudeme. Když si stále vedla svou, nabídl jsem jí cenu, o které jsem doufal, že ji odradí,“ popisuje Jaromír Krušek.

To se však nestalo. Realitní agentka se před několika dny objevila u Krušků znovu a s novými argumenty. „Prý pokud nenabídneme cenu obvyklou, tak mám před okny vyroste třímetrová zeď a příjezdová cesta bude zúžená. Na můj dotaz, jak bychom vjížděli do dvora, mi řekla, že nám zbudují vchod z druhé strany. To už jsem zbělel vzteky a vykázal jí ze dveří,“ popisuje vyhrocené jednání pan Krušek.

V sousedství Kruškových je řada garáží. Jejich majitel nám rovněž potvrdil, že byl osloven s žádostí o odkoupení nemovitosti z důvodu stavby supermarketu. Ani on ale neprodal. Když jsme o vysvětlení žádali zmíněnou dámu z realitky, odmítla se k záležitosti vyjádřit.

Nečekala, že informaci nám potvrdí přímo starosta Rakovníka. „Je pravdou, že zhruba před půl rokem mě paní Vavroušková navštívila a zjišťovala, jestli by město nemělo o odprodej pozemků na výstavbu Kauflandu u brány zájem. Řekl jsem jí, že tu máme supermarketů dost a jestli chce někdo supermarket stavět, tak ať staví někde na kraji města na soukromém pozemku. Od té doby k nám žádná oficiální žádost nedorazila,“ vysvětluje Zdeněk Nejdl.

Současně potvrdil, že fáma o Kauflandu se šíří městem. „Přišla s tím na jednání rady i vedoucí odboru výstavby. Vedení města se shodlo na tom, že o výstavbu supermarketu v dané lokalitě zájem nemáme. Naopak je zde zpracována studie na výstavbu bytů, bohužel původní developer od ní odstoupil,“ doplňuje starosta.

Sláva Vaic

« Zpět