Platí i maminky s dětmi

RAKOVNÍK. Od srpna má město Rakovník na svém území vůbec první parkovací automaty ve své historii. Dva jsou ve Vysoké, jeden v Poštovní. Přestože starostovi prý kvůli zpoplatnění dalších ulic nikdo nenadával a obyvatelé naopak kvitují úbytek parkujících aut, Raport zaznamenal i negativní ohlasy.

Za prvních osm dnů v měsíci srpnu využilo parkovací automaty 436 osob a vybráno bylo 6766 korun. První připomínka přišla od subjektu, který má v Poštovní ulici kancelář. „Místo aby město vyřešilo problém s ohavnou budkou na náměstí, tak jenom zpoplatnilo další ulice v centru. Je to ale nekoncepční řešení. Auta se jen vyženou z jedné ulice o kousek dál, kde je parkování zdarma. Takže se zahustí parkování jinde. Úplně nejhorší je, že byla zrušena volná parkovací místa před ordinacemi dětských lékařů. Takže maminky, které sem přijíždějí autem s malými dětmi, a předem neví, jak dlouho budou v čekárně, musí platit i za parkování. Navíc, pokud se nevejdou do půlhodiny, musí odbíhat, i když mají děti třeba rozbalené v čekárně, a vhazovat další mince, aby nedostaly pokutu nebo dokonce rovnou botičku,“ řekla nám majitelka provozovny, která si nepřála být jmenována.

Zrušená vyhrazená stání pro pacienty mrzí i MUDr. Jitku Mikšovicovou. „Měli jsme tu pět vyhrazených míst, ale město je bohužel zrušilo. Takže rodiče, kteří k nám přijedou s dětmi, musí zaplatit. My jsme na tom podobně. Takže zvažuji, že si pro své vozidlo pořídím celoroční kartu,“ řekla nám lékařka. Samotní rodiče si prý zatím moc nestěžují, neboť je doba prázdnin, kdy ordinace nejsou tak navštěvované jako během školního roku.

Pavel Sklenička

« Zpět