Nebezpečný břeh opraví za 80 tisíc

RAKOVNÍK. O nebezpečné nátrži na Rakovnickém potoce nedaleko Papírny jsme naposledy informovali v listopadu roku 2011. Vedení města tehdy přislíbilo, že situaci vyřeší do konce roku. Nestalo se tak. Přitom propad komunikace a nebezpečí zřícení cyklisty, chodce nebo vozidla do třímetrové hloubky je čím dál větší. Poslední lijáky a zvýšená hladina potoka místo ještě více podemlely.

Připomeňme, že správce toku je povodí Vltavy. Jelikož se ale jedná o přirozené koryto potoka, musí si sousední cyklostezku nechat opravit na své náklady vlastník. A to je město.

„Původní varianta navržená povodím byla postavit zde opěrnou betonovou zeď. To by představovalo investici půl milionu korun, což je pro město příliš vysoká částka,“ říká vedoucí správy majetku města Ivo Žďánský.

Podle Žďánského tato varianta narazila i na nesouhlas CHKO Křivoklátsko, které trvá na tom, že se jedná o přirozené koryto a podobné stavby sem nepatří. „Po dvou měsících jsme se dohodli, že místo opravíme podobným způsobem, jako je to uděláno na horním toku potoka nedaleko lounského mostu. To znamená navrstvením velkých kamenů,“ popisuje šéf odboru, který pro CHKO připravil technickou zprávu.

S tím souhlasí i vedení města. „Na radě jsme rozhodli, že investice nebude větší než 80 tisíc korun,“ říká po roce od vzniku nátrže starosta Zdeněk Nejdl.

Při laickém pohledu na poškozený břeh zůstává otázkou, jestli taková částka bude stačit. Nyní se čeká až ÚMK, která stavbu provede, dokončí opravy na městských komunikacích a chodnících po nedávném přívalovém dešti.

Sláva Vaic

« Zpět