Mimochodem:

Kroužkovat

V ospalém prázdninovém klidu málem zapadla důležitá informace. Ze čtvrteční konference středočeské ČSSD vzešla nová kandidátka do podzimních krajských voleb. Z její podoby je zřejmé, že zvítězilo mocnější křídlo spojované s autokratickou politikou zatčeného hejtmana D. Ratha.

Ačkoliv veřejnost očekávala vyvození osobní odpovědnosti a odstoupení nejbližších spolupracovníků kontroverzního hejtmana, vyjma odstoupení předsedy krajské organizace R. Dolejše, se tak nestalo. Zástupci opozičního křídla byli sice „po zásluze“ umeteni na periférii kandidátky, avšak další rošády v čele kandidátky nutně vyvolávají rčení o nažraném vlku a celé koze.

Své by o tom mohla vyprávět i současná hejtmanka Z. Moravčíková. Jen začala nahlas kritizovat Rathovu politiku, byla z druhého místa odsunuta na sedmé. Tím se dostala až za rakovnického zástupce M. Chládka (5. pozice).

Po čtvrtku je jasné, že nenaplněny zůstanou i proklamace celostátního vedení ČSSD o rozprášení středočeské organizace v případě, že osoby spjaté s Rathem zůstanou na kandidátce.

Recept, jak se má ke zmíněné skutečnosti zachovat nespokojený volič oranžové strany, dala minulý týden sama hejtmanka Moravčíková. Kroužkovat. Po zkušenostech z minulých voleb víme, že to funguje.

Sláva Vaic

« Zpět