Cyklování je tu!

RAKOVNÍK. Cyklistické vybavení za desítky tisíc potřebujete na Tour de France. Rakovnického cyklování se klidně můžete zúčastnit i na ukrajině po dědovi (pokud je schopná jízdy). „Vyjma sjezdů se mohou všech disciplín zúčastnit i amatéři. Potřebujete jen kolo a přilbu,“ říká jeden z pořadatelů Milan Sunkovský.

Cyklování se koná od 20. do 22. července. Organizátoři se drží programu loňského ročníku, který však okořenili několika novinkami. „V pátek přibude k tradičnímu orienťáku dvojic, který probíhá v okolí Špičáku a Louštína, orientační závod rodič + dítě, a to jak cyklistický s maximální vzdáleností dva kilometry od náměstí, tak pěší po městě. Další novinkou bude paralelní slalom na horských kolech v lesoparku V Jamce,“ přibližuje Milan.

Sobotní cyklistický program na Husově náměstí zahrnuje závody horských i silničních kol, půlmaraton (kde byla trať lehce pozměněna a prodloužena na 42 km), cyklistickou zručnost nebo cykloturistický výlet. „Jeho trasa je samozřejmě trochu jiná než byla. Stejný je jen začátek. Kratší vede do Krušovic, a protože je vhodná hlavně pro rodiče s dětmi, jsou cestou na Tyršově koupališti připraveny soutěže po děti. Delší trasa vede až na Louštín, k Rudě, na Tři stoly a zpět kolem Belšanky. Pouze na Rudě a u Třech stolů se přejíždí silnice, jinak se stále jede po lesních cestách,“ říká pořadatel. Celý den bude na náměstí v provozu U rampa a nově i osmimetrová umělá lezecká stěna, na které si může lezení vyzkoušet každý, kdo bude mít zájem. Free-stylové závody se tradičně konají u Cafexu.

Nedělní program patří díky sjezdům se skoky k divácky nejatraktivnějším. Kromě downhillu je připraveno i silniční kritérium s kategorií open pro širokou veřejnost. Součástí Cyklování je i kulturní program. V pátek se můžete těšit na koncert Hradního dua, Šnyclu a The Beatles revival, v sobotu na kapely The Cannonballs, Dlouhej kouř a Laura a její tygři. „Avizovaný Kašpárek v rohlíku bohužel nevyšel, protože jeho členové hrají přes léto se svými domovskými kapelami na festivalech,“ uzavírá pořadatel.

Markéta Hartlová

« Zpět