Skončil na stromě

ŘEVNIČOV (peg). Prakticky stejný průběh jako první smrtelná nehoda letošního roku měla i čtvrteční dopravní nehoda na katastru Řevničova, která se stala stejně jako březnový „smrťák“ na karlovarce nedaleko Bucku. Osmadvacetiletý řidič při ní utrpěl vážné zranění.

„Nehoda se stala v půl páté odpoledne, kdy jel řidič z Lounska v Seatu Ibiza ve směru od Řevničova na Prahu. U Bucku nepřizpůsobil rychlost stavu vozovky, která byla v tu dobu mokrá, a po projetí levotočivé zatáčky vyjel na pravou krajnici. Dále do pravého silničního příkopu a poté následoval náraz do stromu, po němž zůstal automobil převrácen na levém boku,“ popisuje průběh nehody Ladislav Heller, vedoucí rakovnického dopravního inspektorátu.

Řidič zůstal ve voze zaklíněný, a tak byli na místo nehody přivoláni i hasiči. „Poslali jsme tam jednotku ze Stochova a Rakovníka. Zraněného řidiče museli z vozidla dostat pomocí vyprošťovacího zařízení,“ říká mluvčí hasičů Lenka Kostková. Řidič byl sanitou převezen do traumacentra Fakultní nemocnice v Motole.

„V automobilu jel sám. Protože u něj nemohla být na místě provedena dechová zkouška, vyžádali jsme si odběr krve pro test na alkohol,“ říká Ladislav Heller. Při nehodě vznikla škoda za 300 tisíc korun.

« Zpět