Foto

Karel Folber

Ředitelem bývalý žák

RAKOVNÍK. Od července bude mít 1. základní škola konečně regulérního ředitele. Stane se jím rakovnický rodák Mgr. Karel Folber. Ze šesti přihlášených uchazečů získal ve výběrovém řízení nejvíce bodů. Na druhé pozici skončila Jindra Plamitzerová.

Karel Folber (1975) navštěvoval v Rakovníku 1. a 3. základní školu a vystudoval Gymnázium Zikmunda Wintra. Pak absolvoval Pedagogickou fakultu v Plzni, obor učitelství pro 2. stupeň, aprobace němčina – ruština. Již čtvrtým rokem působí jako ředitel Základní a mateřské školy v Tuchořicích na Lounsku. „Městská rada dala na doporučení komise. Ocenila mimo jiné i zkušenosti, které má pan Folber s čerpáním evropských fondů. Škola, kterou vede, má pod jeho vedením dobré výsledky a výtečnou spolupráci s rodiči žáků,“ uvedl k osobě ředitele Marek Pavlík, předseda komise pro výchovu a vzdělávání.

Karel Folber sice bydlí v současné době na Lounsku, ale v Rakovníku vlastní rodinný domek, takže výhledově počítá s návratem do svého rodiště. „V Tuchořicích jsem čtyři roky, před tím jsem dělal zástupce ředitele na jiné škole. O neúspěšných konkurzech na ředitele 1. ZŠ v Rakovníku jsem věděl. Nakonec jsem dospěl k názoru, že je to pro mě další výzva. Školu znám, chodil jsem tam jako žák, takže nejdu do neznámého prostředí,“ prozradil nový ředitel.

Připomínáme, že 1. ZŠ je od loňského září bez řádně jmenovaného ředitele. Když odešla bývalá ředitelka Věroslava Borská do důchodu, vyhrál výběrové řízení Jan Jirátko, ale nakonec na funkci rezignoval a do školy vůbec nenastoupil. Městská rada pak vypsala konkurz ještě dvakrát, ale ani jednou nebyla spokojena s počtem přihlášených. „Teprve nyní mělo výběrové řízení smysl. Komise vybírala ze šesti lidí, a to už má svoji váhu,“ dodal místostarosta Jan Švácha.

Pavel Sklenička

« Zpět