SZeŠ hledá ředitele

RAKOVNÍK/PRAHA. Do 25. března se můžou hlásit Středočeskému kraji zájemci o post ředitele Střední zemědělské školy v Rakovníku. Výběrové řízení vypsal kraj 21. února. „Po uchazečích požadujeme příslušné pedagogické vzdělání s praxí, dále občanskou a morální bezúhonnost a dobrý zdravotní stav,“ uvedl krajský radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Milan Němec.

„Středočeši“ budou chtít, aby zájemce o funkci ředitele dodal také svoji představu o dalším rozvoji školy. Zároveň si vyhrazují právo jmenovat vhodného uchazeče na dobu určitou.

Ve hře je i druhé ředitelské místo v organizaci zřizované v Rakovníku Středočeským krajem – funkce šéfa Domova pro seniory Na Zátiší. Poté, co byla k 31. prosince loňského roku z funkce odvolána Ivana Friebertová-Skalková a prozatímně jmenován Pavel Jenšovský, řekl náměstek hejtmana Marcel Chládek, že řádné výběrové řízení bude vypsáno v dohledné době. Zatím se tak ale nestalo. „Výběrové řízení na tuto pozici ještě vypsáno nebylo a stane se tak po rozhodnutí rady kraje,“ odpověděla na náš dotaz tisková mluvčí SK Berill Mascheková.

 

Tomáš Bednařík

« Zpět