Pátrání stále bezvýsledné

NOVÉ STRAŠECÍ. Více než týdenní pátrání po ztraceném Karlu Coufalovi z Nového Strašecí, který trpí Alzheimerovou chorobou, zatím policisty nedovedlo na žádnou stopu. Nepomohlo ani několik poznatků, s nimiž se na policii obrátila veřejnost.

Třiaosmdesátiletý senior odešel z domu 13. ledna kolem 16.45 hodin a dosud o sobě nepodal žádnou zprávu. „Minulý týden znovu proběhla pátrací akce, která se tentokráte zaměřila na širší okolí města. Bohužel bez výsledku. Stále je možná alternativa, že pán odcestoval autobusem nebo vlakem směrem na Rakovník, Kladno nebo Prahu,“ říká mluvčí policie René Černý.

Policisté také upřesnili popis pohřešovaného. Podle něj se Karel Coufal neorientuje v čase, někdy se nedokáže slovně vyjádřit a začne mluvit nesrozumitelně. Je nekomunikativní, a pokud bude něco potřebovat, nikoho neosloví. „Je nedoslýchavý a stává se mu, že ztrácí rovnováhu. Přitom se musí o něco opřít a chvíli počkat. Fyzicky je ale zdatný a je schopen ujít několik kilometrů. Při chůzi se naklání mírně doprava, takže to působí, jako by padal na zem,“ přibližuje mluvčí.

Pohřešovaný je vysoký 170–175 cm, má hubenou postavu, krátké vlnité šedivé vlasy česané dozadu a nosí kulaté dioptrické brýle s tmavými většími obroučkami. Z domu odešel oblečený ve vlněném zeleném zimním kabátu, vojenských zelených kalhotách s puky, na nohou měl tmavé kožené kotníkové boty a na hlavě kulicha s bambulí a modrou výšivkou vpředu. Pod kabátem měl mikinu s límečkem s vodorovnými pruhy světle a tmavě modré barvy. Informace, které by mohly policistům pomoci, prosím, sdělte na linku 158 nebo rakovnickým kriminalistům na čísla 974 880 333, 974 880 334 či 602 389 525.

Markéta Hartlová

« Zpět