Foto

V Novém Strašecí se letos představily děti z pěti dětských domovů.

Klub přátel dětských domovů uspořádal benefiční koncert

Děti dětem předaly padesát tisíc

NOVÉ STRAŠECÍ. Klasika v moderním hávu – Vltava Bedřicha Smetany, písnička Maxim Turbulenc Polámal se mraveneček, břišní tance, skladby z repertoáru Celine Dijon či Whitney Houston a k tomu prima nálada, smích a rozzářené tváře publika. To byl druhý ročník benefičního koncertu Děti dětem, který se uskutečnil ve středu 13. října v NKC.

Proč právě název Děti dětem objasnila jednatelka Klubu přátel dětských domovů Jarmila Dolejšková. „Je to docela jednoduché. Jako klub fungujeme už třináct let. Vznikli jsme v roce 1997 a sídlo máme v Novém Strašecí. Ale zatím všechny aktivity, které jsme dělali, abychom získali nějaké finanční prostředky, jsme provozovali v Praze. V loňském roce jsem si řekla, ať Strašecí také ví, že existujeme a přišla jsem s myšlenkou na uspořádání této akce. Děti umí řadu zajímavých věcí a představí se touto formou veřejnosti. Děti dětem se to jmenuje proto, že výtěžek z akce půjde na onkologicky nemocné děti.“

Ve středu se tak do Nového Strašecí sjely děti z pěti dětských domovů. Bylo to sice o dva méně než vloni, ale přesto nabídly příchozím program plný pestré zábavy. „Všechny dětské domovy, které tu dnes vystupují, podporujeme a oni nám to takovýmto způsobem vrací. Letos jich sice přijelo méně, protože někde řádí nemoci, ale jak vidíte, i těch pět dokáže zaplnit celovečerní program,“ pokračuje.

Podobně jako v loňském roce putoval i letos výtěžek benefičního koncertu onkologicky nemocným dětem do nemocnice v Motole. „Vloni jsme předávali šek na oddělení, kde je přednostou profesor Josef Koutecký. Šek byl použit na částečné financování jednoho důležitého stroje. Letos víme, že výtěžek půjde na ozdravný pobyt. Opět předáme padesát tisíc. Už jsme s tím počítali dopředu, takže jsme oslovili i několik sponzorů a teď už je úplně jedno, kolik bude po dnešku v kasičce. Tuto částku děti dostanou, doplatíme ji,“ objasňuje Jarmila Dolejšková.

Doktor Pavel Boček, který pořádá rekonvalescenční pobyty u moře pro děti, jež mají to nejhorší za sebou, tak během večera obdržel šek se zmíněnou částkou. Těchto ozdravných pobytů se zúčastňuje i zpěvačka Hanka Křížková, která se o děti stará a rozveseluje je. Svou pěveckou „troškou“ ostatně přispěla i do programu v Novém Strašecí. „Chtěla jsem zde založit určitou tradici, takže doufám, že se nám podaří uspořádat i další ročníky a že se spolupráce bude i nadále rozvíjet. Letos se nám podařilo vychytat i drobné nedostatky z loňského ročníku, takže se i zvýšila návštěvnost,“ uzavírá Jarmila Dolejšková.

Lenka Pelcová

« Zpět