Značení na štěrku nevydrželo

NOVÉ STRAŠECÍ. Jako invalidní občan požádal Jan Kalina z Nového Strašecí o zpevnění plochy svého stávajícího parkovacího stání, ale neuspěl – město prý nemá peníze. Požadavek vznesl poté, co mu pracovníci technických služeb namalovali podélnou značku na štěrk, a ta pochopitelně dlouho nevydržela. Stačilo malé dítě s klacíkem a bylo po značení.

Za umístění svislé i podélné značky sice zaplatil tři tisíce, ale liteře zákona už nyní označení parkovacího místa neodpovídá. „Ředitel technických služeb mi sdělil, že na položení asfaltu nemá peníze a nabídl mi přestěhování. Mám operované obě nohy a špatně dojdu i na kratší vzdálenosti, tak jsem odmítl. Udivilo mě, že město nemá peníze. Na posledním jednání zastupitelstva byla odhlasována jak oprava hřbitovních vrat za zhruba 400 tisíc i cyklostezka za 10 milionů korun, kde 2 miliony mají být z rozpočtu,“ pokračuje Jan Kalina.

I on patří k novostrašeckým občanům, kteří volají po změně a chystají se proto do politiky. Podle něho je prioritou dostat k letošním komunálním volbám co nejvíce lidí a postarat se o zásadní změnu. „Když se nestranný člověk podívá do jiných i menších obcí (Rynholec, Vašírov, Lány, Stochov), velmi rychle pochopí, že v Novém Strašecí je něco shnilého. Všude se totiž dává do pořádku infrastruktura (chodníky, dětská hřiště, travnaté plochy), a u nás jdou šílené částky na nesmysly, a to i peníze vybrané z parkovaného.“

Lenka Pelcová

« Zpět