Foto

 

Škody likvidovali osm hodin

ČISTECKO. Bouřka, která se přehnala přes Rakovnicko ze čtvrtka na pátek, způsobila největší škody na Čistecku. Od půlnoci do osmé ranní hasiči likvidovali hlavně padající stromy.

Třicítka ovocných stromů popadala v blízkosti Čisté. Některé zůstaly ležet na silnici a blokovaly dopravu. Odklízeli je rakovničtí profesionálové i hasiči z Čisté a Jesenice. „Jakmile silnici zprůjezdnili, upozornila je policejní hlídka na další popadané stromy ve Lhotě, Nové Vsi, tam spadla do silnice vrba, a ve Zdeslavi. Tady zůstaly po bouřce prověšené dráty a hrozilo jejich zpřetrhání. Povoláni byli i energetici,“ přibližuje mluvčí Lenka Kostková.

Při rozednění volali o pomoc rekreanti z chatové oblasti Kazilka. Přístupové cesty do oblasti totiž zatarasily popadané stromy. Některé spadly i na chaty. „Nakonec na místě zůstali jen dobrovolní hasiči, rakovnická jednotka byla odvolána do Křekovic. Zde spodní voda vytlačila na povrch podzemní nádrž na plyn, což majitele vyděsilo. Hasiči přívod plynu uzavřeli a přivolali plynaře,“ uzavírá mluvčí.

Markéta Hartlová

« Zpět