ODS – staré i nové tváře

NOVÉ STRAŠECÍ. O tom, kdo se bude ucházet o přízeň voličů v Novém Strašecí, má už jasno také organizace Občanské demokratické strany. Pohled na jedenadvacet jmen její kandidátky nepřináší žádné větší překvapení. Na volitelných místech figurují jednak osobnosti známé z minulých volebních období, tak i několik nových tváří.

Lídrem kandidátky je současný starosta města Pavel Vaic (člen ODS). Na dalších místech jsou 2. Štefan Podhorec (jednatel technických služeb, člen ODS), 3. Jiří Zelenka (obchodní ředitel, bezpartijní), 4. Jaroslav Beránek (soukromý podnikatel, bezpartijní), 5. Jitka Možkovská (asistentka, ODS), 6. Martin Hrbek (stavbyvedoucí, ODS), 7. Miloslav Pelc (důchodce, ODS), 8. Václav Češka (lékař, ODS), 9. Hana Kaválková (účetní, ODS) a 10. Michal Kaválek (referent MěstÚ, ODS)

Ve druhé polovině kandidátky se objevují další známá jména, jako Petr Dolejšek, Josef Možkovský, Vilém Žák nebo Jiří Sochor. Zajímavý je návrat bývalého dlouholetého starosty a senátora Miloslava Pelce do komunální politiky.

„Já jsem kandidoval prakticky ve všech volbách, jen v těch posledních jsem z kandidátky odstoupil, protože jsem nechtěl podporovat tehdejšího lídra. Nyní bych ale rád ještě využil svých zkušeností a pomohl dosáhnout ODS co nejlepšího výsledku,“ řekl Miloslav Pelc.

„V Novém Strašecí bude letos pravděpodobně hodně kandidátek, a tak bude složité, dosáhnout stejných volebních výsledků, jako v předcházejícím období. Pracujeme na atraktivním programu, který by mohl voliče oslovit,“ uvedl předseda MO ODS Vilém Žák. Na dotaz, zda je ODS připravena spolupracovat s TOP 09, když do jejích řad vstoupili největší oponenti současného vedení města, odpověděl: „Spolupracovat je možné s kýmkoliv konstruktivním. Pokud se bude novostrašecká TOP 09 chovat konstruktivně, není důvod, abychom s ní nespolupracovali. Ale vzhledem k některým jménům, která se v ní objevila, to vidím dost problematické,“ dodal Vilém Žák.

Tomáš Bednařík

« Zpět