Utonul v roztockém náhonu

ROZTOKY. Ke smutné události došlo o sváteční pondělí 5. června v Roztokách. Zhruba v 17.30 hodin oznámili na služebnu Policie ČR v Roztokách turisté, kteří se pohybovali v okolí řeky Berounky, že z náhonu, který vede od roztockého jezu do bývalého závodu Permon, vyčnívá hlava muže, jenž nejeví známky života.

„Na místo okamžitě vyrazili nejen policisté, ale také příslušníci Sboru dobrovolných hasičů Roztoky a Hasičského záchranného sboru Rakovník, aby muže v náhonu vylovili. Přispěchali také záchranáři RZP a lékař, kteří však už mohli jen konstatovat nešťastníkovu smrt,“ popisuje tragédii, která se stala u bývalého silničního mostu, starosta obce a SDH Roztoky Vladimír Melč. K utonutí došlo pravděpodobně nešťastnou náhodou. Policie nyní šetří, proč muž do náhonu spadl. „Je možné, že k nešťastné události došlo už předcházející noci. Stopy, které jsme na místě našli, naznačují, že muž šel do křovisek nad náhonem vykonat tělesnou potřebu a sklouzl z příkrého svahu. Přesnou příčinu smrti ale určí až pitva, která byla nařízena,“ uvedla mluvčí rakovnických policistů Lenka Černá.

Identifikovat utonulého nebylo složité, protože na břehu náhonu byl nalezen jeho batoh i s doklady. Jednalo se o sedmapadesátiletého muže z Kladenska.

„V tomto případě už nešlo nešťastníkovi pomoci. Nedovedu si ale představit, kdyby museli záchranáři bojovat o jeho život. Ani jedna vrata do náhonu nejsou manipulovatelná a tudíž by nebylo možné snížit hladinu vody nebo přijet vraty na lodi. Doufám, že úřady budou k vlekoucí se problematice roztockého náhonu aktivnější, než dosud,“ dodal starosta Melč.

Tomáš Bednařík

« Zpět