Bazén málem bez louky

RAKOVNÍK. Ještě na posledním zasedání rakovnického zastupitelstva se zdálo, že městský plavecký bazén bude pro letošní prázdninovou sezónu ochuzen o louku na opalování včetně nudistické pláže. Důvodem byly rozdílné názory na výši pronájmu, který město platí majiteli pozemku TJTZ Rakovník.

„Naště­stí na poslední chvíli k dohodě došlo, a tak od prvních prázdninových dnů mají návštěvníci bazénu k dïspozici vše, jako měli vloni, navíc pak ještě vířivou vanu. Kdyby se město s TJTZ nedomluvilo, měli bychom velký problém vždy, když by do bazénu přišlo více lidí. Navíc by nastal problém se zavlažováním městské části opalovací louky, protože na pozemku TJTZ je i studna, z níž plochu zavlažujeme,“ uvedl vedoucí plaveckého bazénu Pavel Kumpa.

„Spoustu let jsme pozemek o rozloze 2300 m2 plus studnu propůjčovali městu zadarmo. Bohužel, ekonomická situace nás přinutila, abychom si řekli o nájem. Když jsem to konzultoval se starostou Zdeňkem Nejdlem, řekl, že si dokáže představit roční nájem ve výši 150 tisíc Kč. Když však došlo na věc, začalo město s částkou licitovat a poukazovat na počet dní, kdy jsou louka a nuda pláž opravdu využívány. Nabídnutá částka 50 tisíc mně přišla směšná, a tak jsem řekl, že si z plochy uděláme své zázemí a pronajmeme ji někomu jinému,“ vysvětlil důvody sporu jednatel TJTZ Radim Suchánek.

Nakonec přece jen ke kompromisu došlo, obě strany trošku ustoupily a byla uzavřena dohoda do konce kalendářního roku. „Nechci, aby se situace příští rok opakovala. Proto je potřeba, aby smlouva o pronájmu mezi městem a TJTZ na rok 2011 byla uzavřená ještě letos a neřešili jsme ji někdy v dubnu nebo květnu Do konce letošního roku musí být jasno, zda vzájemný nájemní vztah bude pokračovat nebo ne,“ dodal Radim Suchánek.

Tomáš Bednařík

« Zpět