Foto

Honza Moflar jako Michael Jackson.

 

Dělá Jacksona, ale podobat se mu nechce

RAKOVNÍK. Jmenuje se Honza Moflar, pochází z Teplic a už téměř patnáct se zčásti živí tím, že předvádí Michaela Jacksona. V Rakovníku se představil jako jedno z překvapení maturitního plesu oktávy GZWR. Tento šestadvacetiletý mladík začínal na dětských diskotékách a dnes patří mezi nejlepší „Jacksony“ v Evropě.

Proč právě Michael?

V mých jedenácti letech byl Michael Jackson legenda, snad každý měl jeho LP a plakát. Jakmile jsem ho uviděl v televizi, naprosto mě uchvátil a chtěl jsem tančit jako on.

Předváděl jsi vystoupení z doby, kdy byl Michael na vrcholu. Jsi schopný zabrousit i do jiných období?

Ve své show mám jeho nejstarší skladby i ty poslední. Záleží čistě na klientovi, ten si určí, zda chce to nové nebo starší. Podle toho měním i šatník. Mám v něm pravé repliky kostýmů, které Michael používal na koncertech nebo ve videoklipech.

Skutečně se dá imitováním Jacksona živit?

Živím se tím jen částečně. Jsem členem pražského divadla Zdeňka Trošky a účinkuji v kabaretu Srdce a kámen. Ale během plesové sezóny se tím dá živit velice dobře. V létě je to horší, musím vymetat diskotéky a občas je i nějaký lepší festiválek. Musím zaklepat, že od jeho úmrtí raketově stoupl zájem.

Než ses pustil do napodobování, měl jsi nějakou pohybovou průpravu?

Jsem velký fanoušek pohybu, zajímám se o něj celkově od moderního tance po country. Mám za sebou spoustu muzikálů a prošel jsem si i prvky baletu – dělal jsem ho rok.

Jak dlouhou budoucnost máš jako Jackson před sebou?

To záleží na fyzičce, ale doufám, že ještě takových deset let by to mohlo vydržet. Pak by to bylo dobré.

Je pravda, že jsi mezi nejlepšími imitátory Jacksona v Evropě?

Oficiálně patřím mezi pět nejlepších. Vyhodnocuje je rakouský fan klub, pod který spadají i kluby české, německé a italské. Vybírá nejlepší „Jacksony“, kteří mají svou show a dělají to za peníze. Porovnávají se kostýmy, věrohodnost tance a celková show. Jednoznačně nejlepší je Navi, který má i přeoperovaný obličej. Ten má kompletní show a patří mezi celosvětovou elitu.

Byl bys ochoten jít do něčeho takového?

Ne, já jsem Honza Mofar, ne Michael Jackson a nechci se mu podobat. Mě se pouze líbí jeho show a chci lidem umožnit, aby se mohli podívat na pohybové kreace, kostýmy a pobavili se. A to nemá s obličejem nic společného.

Lenka Pelcová

« Zpět