3 miliony za zmapování zeleně

NOVÉ STRAŠECÍ (lep). Devět uchazečů se snažilo získat zakázku malého rozsahu na zpracování podkladů podání žádosti o dotaci na projekt regenerace veřejné zeleně v Novém Strašecí.

„Po posouzení nabídek byly dvě vyřazeny a čtyři se ukázaly být nevyhovující. Výběrová komise schválila jako ekonomicky nejvýhodnější firmu Safe Trees z Rosic,“ uvádí starosta Pavel Vaic a vysvětluje, že jde o projekt na kompletní regeneraci zeleně: „Měli bychom mít podrobně zaevidované každé místo ve městě. Pokud by se například na řádné oznámení pokácel strom, tak bychom věděli, že tam a tam má být ten který druh. Na DVD bychom měli mít kompexně popsanou zeleň i její případnou regeneraci tak, abychom věděli, co kde má být a v jaké podobě.“

Výhodnost dotace ve výši dva až tři miliony spočívá i v tom, že je možné její čerpání rozložit do tří let. Spoluúčast města je maximálně 10 %. „Měli bychom jakousi pomocnou ruku v rozpočtování zeleně. Její regenerace by pak byla bezdiskuzní, když bychom měli v rukou dendrologické ohodnocení,“ dodává místostarosta Jaroslav Hlína.

« Zpět