RAPORT logo

Po Americe úspěch i v Británii

HASTINGS (tělo). O víkendu se konalo ve sportovním areálu města Hastings Mezinárodní mistrovství Velké Británie v Adventure golfu. Českou republiku reprezentovala hráčka Polyglass Senomaty Olivia Prokopová. Do místního areálu White Rock Gardens se sjelo 68 hráčů a hráček, z toho 56 profesionálů. Olivia byla přihlášena do Open profesionálů, kde po vynikajících výkonech skončila na 13. místě. V kategorii žen však malá reprezentantka skončila na 1. místě a stala se Mezinárodní mistryní Velké Británie. Toto umístění dokázala vybojovat i ve společné juniorské kategorii. Šampionátu se zúčastnili reprezentanti Německa, Rakouska, Itálie a domácí Velké Británie. Hrací systém byl na čtyři kola, první dvě absolvovalo celé pole a druhá dvě kola pouze nejlepší podle hracího klíče. Olivia v posledním kole zahrála 35 úderů, a to ji katapultovalo na vynikající 13. místo. „Nebýt zaváhání v prvním kole, mohla Olivia vybojovat umístění v první desítce,“ řekl nám přímo z dějiště šampionátu manažer a trenér Honza Prokop.