Úřad pětkrát porušil správní řád

RAKOVNÍK. Kauza parkoviště na Váze vstupuje do dalšího dějství. Majitel pozemku Lubomír Lippert před časem požádal městský úřad o stavební povolení na stavbu oplocení areálu. Úřad jeho žádost zamítl, majitel se následně odvolal ke krajskému úřadu a po několika měsících se dočkal příznivé odpovědi. Krajský úřad zrušil zamítavé rozhodnutí městského úřadu a věc vrátil k novému projednání.

Krajský úřad mimo jiné konstatoval, že stavební úřad Rakovník postupoval velmi nestandardním způsobem a porušil celkem pět paragrafů správního řádu. "Porušení jednoho paragrafu by se dalo ještě pochopit. Ale pět? Buď úředníci nejsou proškoleni a neznají správní řád, nebo se jedná o úmysl poškodit žadatele. Přitom moji žádost o oplocení parkoviště úřad řešil 2,5 roku. Nemohu se ubránit dojmu, že za tato rozhodnutí nese zodpovědnost i vedení radnice. Doufám, že příští vedení dohlédne, aby se podobné excesy na stavebním úřadě do budoucna neopakovaly," uvedl k případu Lubomír Lippert. Vedení radnice taková nařčení důrazně odmítá. "Městská rada proti oplocení nic neměla. Stavební povolení je věcí státní správy, do níž rada ani vedení města nezasahuje. Obviňovat nás z toho, že jsme naváděli úředníky, aby porušovali správní řád, je absurdní," uvedl k případu starosta Zdeněk Nejdl.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.