Havarijní hřbitovní zeď

NOVÉ STRAŠECÍ (bed). v havarijním stavu se nachází ohradní zeď východní části novostrašeckého hřbitova. Potvrdila to zpráva o technickém stavu zdi, kterou zpracoval na výzvu vedení města Ing. Jiří Vosátka.

"Při poslední opravě zdi byly použity nejen špatné materiály, ale i technologické postupy. Korunu všemu dala výstavba garáží hned za touto zdí. Ty jsou postaveny tak blízko, že nyní zcela znemožňují levnou opravu poškozené zdi," vysvětluje místostarosta města Jaroslav Hlína. Proto rada na základě odborného posudku rozhodla hřbitovní zeď odstranit a jako funkční náhradu použít zadní stěny přilehlých garáží a výsadbu dřevin. Toto řešení se jeví jako praktičtější jak po stavební, tak i po finanční stránce, než nákladné a technicky velice složité opravy stávající zdi. "Dojde tak k provzdušnění prostoru a hroby se nebudou opírat o zeď. Dnes vlastně ani nevíme, jestli zeď podpírá hrobky, nebo hrobky drží zeď," doplňuje starosta Jakub Kleindienst a dodává, že všichni majitelé garáží již byli písemně osloveni a radní čekají na jejich odpovědi.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.