Zastupitelstvo
ve věci převodu majetku TJ TZ jmenovalo další komisi
BAZÉN BUDE PROVIZORNĚ OTEVŘEN OD ČERVNA DO SRPNA
RAKOVNÍK. Ani dlouho očekávané květnové zasedání zastupitelstva nepřineslo odpověď na otázku, kdy bude znovu otevřen rakovnický bazén. Projednávání návrhu smlouvy o převodu bazénu na město se neobešlo bez emocí a sami zastupitelé jevili nad výsledkem své dosavadní práce značné rozpaky.
Starosta města předložil zastupitelům návrh smlouvy, podle níž by město mělo převzít bezplatně venkovní a vnitřní bazény bez restaurace. Naproti tomu by město mělo darovat Tělovýchovné jednotě Tělovýchovná zařízení část pozemků kolem haly, které jsou městským majetkem. Největší spory vyvolala otázka rozdělení a budoucího provozování energocentra bazénu a sportovní haly. Starosta předložil zastupitelstvu návrh, podle nějž by měla být smlouva o převodu trojstranná a třetím subjektem by vedle města a TJ TZ měla být společnost Tepelné zásobování. Právě ta by měla provést vlastní rozdělení tepelného hospodářství haly od bazénu, provést rekonstrukci technologie a stát se výrobcem a distributorem tepla v areálu. S tím však a zejména s cenovou politikou společnosti nesouhlasí představitelé TJ TZ. Radim Suchánek dokonce označil způsob přípravy smlouvy ze strany města za nestandardní. “Chtěli jsme věc konzultovat dříve, než bude předložena zastupitelstvu, ale právní zástupce města údajně nebyl zmocněn ke konzultací s naší stranou. Město tak několik měsíců připravovalo návrh, který je pro nás z větší části nepřijatelný. Teprve těsně před zastupitelstvem jsme se k materiálům dostali a vypracovali jsme několik zásadních připomínek,” vysvětlil postoj TJ TZ Radim Suchánek. Starosta města se sice pokusil připomínky TJ TZ ihned posoudit a zapracovat do návrhu smlouvy, ale zastupitelstvo takový postup odmítlo. Přístup starosty kritizoval zejména člen rady Ivo Michalička, který dokonce navrhl zaplatit TJ TZ původně požadovanou dotaci, aby mohl být bazén pokud možno ihned otevřen. “Pokud jsme tak neschopní, že se nedokážeme domluvit, vraťme se ke starému způsobu dotací,” zhodnotil situaci Michalička.
Zajímavé informace zazněly na zastupitelstvu ve věci zástavy areálu ve prospěch společnosti Motokov. Podle názoru městského právníka zástava sice i nadále trvá, ale Motokov má v případě soudního sporu velmi malou naději na úspěch.
Zastupitelstvo nakonec souhlasilo s návrhem darovací smlouvy jako s podkladem pro další jednání mezi TJ TZ a městem. Zároveň jmenovalo ve věci převodu bazénu další komisi ve složení Sunkovský, Beneš, Smýkal a Trešl. Komise má za úkol připravit ve spolupráci s právníkem města a TJ TZ podklady pro převod bazénu do 31. května 2000. Protistrana má ve věci převodu jasno již nyní. “Nesouhlasíme s tím, aby teplo v areálu vyráběla třetí osoba. Proto navrhujeme, že výrobcem tepla zůstane TJ TZ. V současné době probíhá generální oprava kogenerační jednotky, kotle jsou v hale celkem tři, z toho dva jsou v záloze pro případ poruchy. Jsme schopni vyrábět teplo minimálně za stejnou cenu jako Tepelné zásobování, takže nevidím jediný důvod, proč bychom měli souhlasit se vstupem cizího subjektu,” vysvětluje Suchánek. Ředitel TJ TZ nám také sdělil, že bazén by měl být otevřen v režii TJ od 1. června. Pokud proběhne oprava kogenerační jednotky bez komplikací, budou venkovní i vnitřní bazény otevřeny od 1. června do 31. srpna. Kogenerační jednotka, která vyrábí elektrickou energii pro provoz bazénu, dodá zároveň i teplo pro vyhřívání vody.
Pro letní sezónu bude bazén otevřen od 10 do 19 hodin. Vstupné bude oproti loňskému roku vyšší. Děti od šesti let zaplatí za celý den 30 Kč, dospělí 45 Kč (vloni 20 a 30 Kč, pozn. red.). Po 16. hodině bude vybíráno jednotné vstupné 30 Kč. “Původně jsme se domnívali, že se převod zvládne tak, aby letní sezónu zajišťoval nový provozovatel. Najednou je tady květen a smlouva stále není uzavřená. A protože od podpisu smlouvy do převodu a vlastního otevření bazénu mohou uplynout další měsíce, rozhodli jsme se zajistit letní sezónu vlastními silami,” vysvětluje Suchánek.
Pavel Sklenička