Vycházka do Pavlíkovských vršků skončila tragicky,
v pátrání neuspěl ani vrtulník

Ztracenou našli příliš pozdě

RAKOVNÍK. Dva dny pátrali rakovničtí policisté společně s vojáky po pětasedmdesátileté ženě, která odešla ve čtvrtek dopoledne na procházku a do podvečerních hodin se nevrátila domů. Ženu nepomohl nalézt ani vrtulník s termovizí. Pátrání bylo úspěšné až poté, co se do něj zapojil syn hledané. Jeho matka však již byla nalezena bez známek života.

Pětasedmdesátiletá žena ráda chodila na procházky do Pavlíkovských vršků. Do stejné lokality zamířila i ve čtvrtek dopoledne. Když se však dlouho nevracela a nikdo o ní neměl žádné zprávy, obrátil se v podvečer její sedmačtyřicetiletý syn na policii. Hlídce přiblížil, že se nejspíš jako obvykle vydala právě do Pavlíkovských vršků.

"Do pátrání byli zapojeni všichni, kdo byli ve službě, a také psovod se psem. v plánu byla také pomoc vrtulníku s termovizí. Schylovalo se však k velké bouřce, proto z toho nakonec sešlo. Čtvrteční pátrání bylo neúspěšné. v hledání v Pavlíkovských vršcích se pokračovalo hned v pátek ráno. Tentokráte již byl vrtulník nasazen a na zemi nám pomohli s pátráním také vojáci," říká rakovnický policejní mluvčí René Černý.

Termovize nic neobjevila, neúspěšné byly i pozemní skupiny, které les pročesávaly i v místech, kde byl hustý porost. Dopoledne se do pátrání zapojil i syn hledané. Tentokráte bylo hledání úspěšné. Bohužel byla žena krátce před jedenáctou nalezena již mrtvá. "Byla oblečena do zeleného, proto byla vidět až ze skutečně bezprostřední blízkosti. Lékař při předběžném ohledání těla vyloučil cizí zavinění. Přesnou příčinu smrti určí nařízená soudní pitva," uzavírá smutný případ René Černý.

Markéta Polívková

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.